Charytatywny piknik rodzinny Gramy dla Hani Wróbel

15 października 2022 roku w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Strumykowej odbył się piknik charytatywny „Gramy dla Hani Wróbel”. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie i rehabilitację 13-letniej Hani Wróbel, cierpiącej na porażenie mózgowe. Organizatorem wydarzenia była fundacja „Gramy dla Hani” we współudziale Białołęckiego Ośrodka Sportu. Honorowy patronat objął burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca.

Hania urodziła się chora. Gdy była jeszcze w brzuchu matki doszło do niedotlenienia mózgu. W rezultacie dziewczynka nie potrafi mówić, nie chodzi i ma ograniczone możliwości ruchowe. Leczenie i rehabilitacja są niezwykle kosztowne. Dlatego po raz kolejny przyjaciele Hani spotkali się, by zebrać pieniądze na leczenie dziewczynki. Dopisała pogoda – było ciepło i słonecznie – dopisali uczestnicy. Nie zabrakło również gości specjalnych, którymi byli dziennikarz Rafał Patyra, piłkarze Dariusz Dziekanowski i Andrzej Strejlau, aktor Jacek Kopczyński, Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski oraz zespół Pectus.

Trzeba przyznać, że organizatorzy pikniku „Gramy dla Hani Wróbel” bardzo się postarali. Były gry i zabawy dla najmłodszych, a na scenie wystąpił Marcin Nowakowski, czołowy polski saksofonista, grający z zespołem Lady Pank. Uczestnicy pikniku mogli zakupić i licytować liczne gadżety, takie jak koszulki piłkarskie, szaliki, książki i różne pamiątki piłkarskie. Po zakupie cegiełki można było także wygrać samochód na weekend czy vouchery na zabiegi kosmetyczne. Nie zabrakło również pysznego, darmowego poczęstunku w postaci ciepłej zupy, kanapek i innych smakołyków, kawy, herbaty i zimnych napojów. Całą imprezę poprowadził Dariusz Ślęzak, czyli popularny DJ Ucho.

Największymi atrakcjami pikniku „Gramy dla Hani Wróbel” były mecze piłkarskie. Zagrali duzi i mali zawodnicy. Wielu widzów kibicowało rozgrywkom Gabor Cup, czyli turniejowi piłkarskiemu dla najmłodszych. Trzeba przyznać, że mali zawodnicy wykazali się nie tylko dużym entuzjazmem, ale również sporymi umiejętnościami. Główną atrakcją imprezy był jednak charytatywny mecz, w którym zagrali Drużyna Oldboyów Legii Warszawa oraz Drużyna Przyjaciół Hani. Obydwa zespoły składały się z samych sław, takich jak choćby zespół Pectus (grający w Drużynie Przyjaciół Hani). Mecz wygrali – nie mogło być inaczej – Przyjaciele Hani.

Oczywiście na sobotnim wydarzeniu nie mogło zabraknąć najważniejszej gwiazdy dnia, czyli Hani Wróbel, która dzielnie uczestniczyła w całym wydarzeniu. Jak powiedziała nam jej mama, dziewczynkę nie męczy hałas i obecność dużej liczby osób, wręcz przeciwnie, bardzo to lubi.

Tekst i foto: JPNerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content