Chciała od niego odejść, więc zagroził, że ją zabije!

Chciała od niego odejść, więc zagroził że ją zabije!

Funkcjonariusze policji z Targówka zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który nie mogąc pogodzić się z odejściem swojej 35-letniej partnerki, zaatakował ją, grożąc śmiercią. Za to przestępstwo może trafić do więzienia na dwa lata. Postępowanie prowadzone w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Informację o całym zajściu przekazała policji ofiara. Gdy mundurowi pojawili się w mieszkaniu na ulicy Zamiejskiej, gdzie doszło do zdarzenia, zastali zapłakaną i przestraszoną kobietę. 35-latka poinformowała ich, że mężczyzna, z którym od pół roku była w związku, na jej decyzję o rozstaniu zareagował agresywnie, zaatakował ją, krzyczał na nią i zagroził jej śmiercią. Kobieta bała się, że jej partner, który wszedł już wcześniej w konflikt z prawem, może spełnić swoją groźbę i ją zamordować.

Po rozmowie z policjantami 35-latka zdecydowała się złożyć zawiadomienie przeciwko mężczyźnie. Ze względu na jej złe samopoczucie, policjanci zabrali ją do szpitala na konsultację. Niedługo później do placówki, gdzie była hospitalizowana przyjechał jej partner. Tam też został ujęty przez mundurowych.

Policjanci szczegółowo sprawdzili tożsamość zatrzymanego. Okazało się, że 49-latek jest już poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania i przymusowego doprowadzenia do tamtejszej Komendy Miejskiej Policji oraz przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku na podstawie zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych.

We wtorek, 27 grudnia 2022 roku, dochodzeniowcy z komisariatu przy ulicy Chodeckiej przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut stosowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Źródło i foto: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content