Ciepło, coraz cieplej, a w święta… Wstępne prognozy pogody na Wielkanoc (ze sprawdzonego źródła)

Bardzo duże ocieplenie – pierwsze “20” na termometrach … – tak zapowiada prognozę pogody na najbliższe dni “Pogoda w stolicy jak i w okolicy” czyli Krzysiek Piasecki, znany z tego, że nie uznaje niczego za pewnik, dopóki takowym się nie stanie. Czego zatem możemy się spodziewać w tym tygodniu według jego zapowiedzi?
 
Wtorek 30 marca będzie jeszcze dość pochmurny, ale temperatura sięgnie 15-16°C. Jeszcze cieplej będzie w środę i czwartek – w Warszawie temperatura sięgnie 20-21°C, a miejscami w Polsce będzie do 22-23°C! 
 
 
Zmiana nadejdzie w czwartek. Po południu od północy kraju przemieszczać się będzie front chłodny który zepchnie ciepło na południe. Przed frontem wystąpią także liczniejsze burze, chociaż głównie obejmą woj. świętokrzyskie, lubelskie, a częściowo małopolskie, podkarpackie i podlaskie. Za frontem ponownie spłynie znacznie zimniejsze powietrze, a miejscami pojawią się przymrozki – opisuje Krzysiek Piasecki i podkreśla, że ze względu na duże zawirowania w pogodzie, prognozy na święta w tym momencie są bardzo niepewne. 
 
Prognozowany w tym czasie jest spływ bardzo wychłodzonego powietrza arktycznego, jednak niepewną pozostaje jego zasięg. Na chwilę obecną bardziej prawdopodobny jest scenariusz z niezbyt wysoką temperaturą, w granicach 7-13°C w niedzielę i niższą (5-10°C) w poniedziałek. Są jednak także dwa skrajne warianty – albo drastycznego ochłodzenia w poniedziałek, nawet do wystąpienia opadów śniegu, albo wręcz przeciwnie – chłód obejmie Atlantyk i Wyspy Brytyjskie, natomiast do nas skierowane zostanie powietrze znacznie cieplejsze, a temperatura poszybuje w górę. Prawdopodobnie około środy będzie już wiadomo w stronę którego scenariusza zmierzamy – podkreśla Piasecki.


 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content