Co kupić, idąc w odwiedziny do noworodka? Podpowiadamy

Co kupić, idąc w odwiedziny do noworodka? Podpowiadamy

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila nie tylko dla rodziców, ale i całej rodziny oraz ich znajomych. Nic więc dziwnego, że każdy chce przywitać malucha na świecie, wybierając się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców. Składając wizytę noworodkowi i jego rodzicom, nie wypada jednak przyjść z pustymi rękami. Dlatego podpowiadamy, co kupić niemowlakowi na pierwsze odwiedziny.

Co kupić dziecku na pierwszą wizytę, aby prezent był dostosowany do noworodków?

Co kupić dziecku na pierwszą wizytę? Pytanie to spędza sen z powiek każdemu, kto wybiera się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców, gdyż wybór jest naprawdę spory. Można postawić na zabawki dla noworodków lub bardziej praktyczne prezenty. W każdym przypadku, aby prezent był trafiony i przede wszystkim bezpieczny dla maluszka należy jednak zwrócić uwagę na to, czy:

 • jest on dostosowany do wieku dziecka, co można sprawdzić poprzez znajdujące się na nim oznaczenia w postaci 0+,
 • jest on wyprodukowany z bezpiecznych materiałów, o czym świadczyć będą oznaczenia normy CE oraz EN 71,
 • rodzice nie posiadają go już w domu, wystarczy ich po prostu o to zapytać, dodatkowo w trakcie takiej rozmowy mogą oni także podpowiedzieć pomysł na prezent dla noworodka,
 • nie wprawi w zakłopotanie rodziców, gdyż ma być to wyłącznie symboliczny upominek, lepiej więc zrezygnować z drogich podarunków bez wcześniejszych ustaleń.

Co kupić niemowlakowi na pierwsze odwiedziny — pomysły na praktyczne prezenty

Odpowiedzią na pytanie, co kupić dziecku na pierwszą wizytę, mogą być przede wszystkim praktyczne prezenty, które zostaną wykorzystane przez rodziców, gdyż przydają się w każdym domu, w którym pojawia się noworodek. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

 • wszelkiego rodzaju ubranka dla dzieci w postaci body, pajacyków oraz śpioszków w rozmiarze dziecka,
 • kocyki, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas spacerów z maluchem,
 • pieluszki, które zużywane są przez noworodki w naprawdę ogromnej ilości, w związku z tym zawsze są trafionym prezentem,
 • smoczki, a także praktyczne zawieszki do nich oraz etui,
 • pościel do łóżeczka dziecięcego,
 • bambusowe pieluszki wielorazowe, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców na wiele różnorodnych sposobów, w tym także jako alternatywa dla nawilżanych chusteczek,
 • ręczniki dla niemowląt.

Jaką zabawkę wybrać na prezent dla noworodka?

Jako prezent na pierwszą wizytę u noworodka doskonale sprawdzą się także zabawki dostosowane do jego wieku dziecka. Wszelkiego rodzaju grzechotki, zawieszki nad łóżko czy do wózka, a także kultowe szumiące misie, będą strzałem w dziesiątkę. W postaci prezentu dla noworodka świetnie sprawdzą się także kontrastowe przytulanki oraz sensoryczne kostki, które będą wspierały jego rozwój poprzez stymulację zmysłów. Wykonywane są one z materiałów o różnej fakturze, a ich kolory są dobierane w taki sposób, aby były widziane nawet przez nowo narodzone dzieci, których wzrok zaczyna się dopiero rozwijać.

Po konsultacji z rodzicami, co kupić niemowlakowi na pierwsze odwiedziny, warto także zwrócić uwagę na maty edukacyjne. Mogą być one bowiem stosowane już od pierwszych dni życia do zabaw na podłodze czy układania maluszka w innym miejscu niż łóżeczko, dzięki czemu będą docenionym prezentem.

Wybierając zabawki na prezent dla noworodka, należy jednak pamiętać, aby były one w pełni bezpieczne dla maluszków. Oznacza to więc, że powinny być wykonane z atestowanych materiałów, które nie zaszkodzą dziecku, nawet gdy będą wkładane do buzi, a także pozbawione małych elementów, które stwarzają ryzyko ich połknięcia.

Gdzie szukać prezentów dla noworodka?

Wiedząc już, co kupić idąc w odwiedziny do noworodka, powstaje kolejne pytanie: gdzie kupić dla niego prezent? Jedną z najwygodniejszych opcji jest skorzystanie ze sklepu internetowego takiego jak Malulu. Znaleźć w nim można bowiem zarówno produkty doskonale sprawdzające się jako praktyczny upominek dla noworodka, jak i zabawki oznaczone symbolem 0+. Dodatkowo wszystkie z nich są w pełni bezpieczne dla dzieci, co potwierdzają liczne certyfikaty, jakie one posiadają.

Ponadto w Malulu w prezent dla noworodka zaopatrzyć się mogą nie tylko osoby, które mają już na niego określony pomysł, ale także te niezdecydowane lub które kompletnie nie wiedzą, co kupić. Wszystko za sprawą tego, że sklep ten oferuje możliwość kupienia karty podarunkowej o wybranej wartości. Wręczając ją więc rodzicom, będą oni mogli sami wybrać idealny prezent dla swojego dziecka.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, co kupić idąc w odwiedziny do noworodka, masz dwie opcje do wyboru. Pierwsza z nich to praktyczne prezenty, które sprawdzą się podczas opieki nad dzieckiem, natomiast druga to zabawki oznaczone symbolem 0+. Dodatkowo planując pierwszą wizytę, witając na świecie maluszka, warto również pamiętać o rodzicach, a w szczególności mamie, gdyż to właśnie dzięki niej dziecko pojawiło się na świecie. Wystarczy drobny upominek w postaci książki, kwiatów lub kosmetyków, dzięki którym nie poczuje się ona pominięta.

Artykuł sponsorowany

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content