Czarne punkty nad wodą

W tym roku w Warszawie zostanie odnowionych 13 tablic ostrzegawczych. Od siedmiu lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie ze stołeczną i mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków nad wodą. Problematyce tej była poświęcona konferencja prasowa, która odbyła się dziś w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie.

Statystyki policyjne nie pozostawiają złudzeń. Tylko w ubiegłym roku na terenie całego Mazowsza doszło do 63 utonięć. Na terenie garnizonu stołecznego odnotowano 13 takich zdarzeń (5 w samej Warszawie), przy czym w sześciu przypadkach przeprowadzono udane akcje ratownicze. Okres wakacyjny to najniebezpieczniejszy czas, jeśli chodzi o zdarzenia wodne.

W rejonie działania Komendy Stołecznej Policji oznakowanych jest 30 zbiorników wodnych, przy których umieszczono 42 tablice ostrzegawcze.

czarny punkt

foto Piotr Świstak

Czarne punkty wodne są ustawiane nie tylko tam, gdzie doszło już do utonięć, ale również w miejscach, gdzie nurt wody lub nagły uskok, mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

(policja.pl)

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content