Czas wymienić Karty Ucznia

Wszyscy uczniowie czwartych klas szkoły podstawowej powinni wymienić swoje Karty Ucznia, dzięki czemu w dalszym ciągu będą mogli podróżować bezpłatnie Warszawskim Transportem Publicznym. Karty wydane w 2018 roku stracą swoją ważność 30 września tego roku. Można już wyrobić nowe.

Wyrobienie Karty Ucznia

W jaki sposób można to zrobić? Warszawski Transport Publiczny proponuje mieszkańcom dwa sposoby:

  1. „Za pośrednictwem strony internetowej, do której link otrzymaliście ze szkoły, do której uczęszcza dziecko. Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na stronie internetowej, na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu. Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.

  2. Bezpośrednio w szkole. Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego dziecka w formacie 3,5×4,5 cm. Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja”.

Przedłużenie ważności

Jeżeli uczeń uczęszcza do starszej klasy, a jego Karta Ucznia z jakiegokolwiek powodu nie została przedłużona, można to uczynić w każdej chwili w wybranym przez siebie Punkcie Obsługi Pasażerów. Po prawej stronie Wisły znajdują się one: na ul. Grochowskiej 316/320; na Dworcu Wschodnim – dworcu autobusowym od strony ul. Lubelskiej; w pawilonie handlowym stacji metra Stadion Narodowy; w pawilonie handlowym stacji metra Dworzec Wileński; w północnej głowicy stacji Metro Trocka.

Aby przedłużyć ważność należy mieć przy sobie aktualną legitymację szkolną, poprzedniej Karty Ucznia, a w przypadku wymiany dodatkowo aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5×4,5 cm.

Dzięki karcie uczniowie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego w 1 i 2 strefie biletowej oraz Kolejami Mazowieckimi i Warszawską Koleją Dojazdową na obszarze, gdzie obowiązuje wspólny bilet.

/MK/

Źródło/Fot. WTPerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content