Dominik Ulatowski 3-krotnym Wicemistrzem Europy!

Dominik Ulatowski

Dominik UlatowskiLekkoatleta Dominik Ulatowski, mieszkaniec Pragi Południe, reprezentował nasz kraj podczas II Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS. W zawodach, które odbyły się w Krakowie, uczestniczyli sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną.

Dominik Ulatowski trenuje na co dzień w klubie Roberta Korzeniowskiego RK Athletics na stadionie przy Podskarbińskiej. Trenerką zawodnika jest Joanna Stelmaszczyk.

Efektem rywalizacji z europejską czołówką są trzy srebrne medale zdobyte przez Dominika Ulatowskiego na dystansach sprinterskich: 100, 200 i 400 metrów.

Gratulujemy!


W zawodach wzięło udział 350 sportowców z 18 państw i 3 kontynentów. Igrzyska rozpoczęły się 17 lipca. Do 23 lipca 2022 r. sportowcy rywalizowali w 9 dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie,  wioślarstwie (na „sucho” na ergometrach wioślarskich) oraz badmintonie. Udział w zawodach wzięło wielu medalistów paraolimpijskich.

Jako reprezentantki Polski rywalizowały podczas zawodów: Barbara Bieganowska-Zając – czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w biegach (w Tokio na 1500 m) oraz Karolina Kucharczyk – dwukrotna mistrzyni paraolimpijska w skoku w dal (rekord olimpijski w Tokio) i rekordzistka świata w trójskoku.

/om/

Źródło i foto: UD Praga Południeerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content