Droga równoległa do linii tramwajowej na Gocław. Projekt poznamy w tym roku

W tym roku poznamy projekt drogi łączącej ul. Bora-Komorowskiego i al. Stanów Zjednoczonych.

Od 2006 roku w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego widnieje aleja Tysiąclecia czyli trasa biegnąca od al. Stanów Zjednoczonych poprzez ul. Bora-Komorowskiego, do Wału Miedzeszyńskiego. Właśnie w jej korytarzu ma powstać droga lokalna (na krótszym odcinku, bo pomiędzy trasą Łazienkowską a Bora-Komorowskiego), zaplanowano też tutaj rozwiązania dla ruchu rowerowego oraz równolegle linię tramwajową na Gocław.

O ile o tramwaju mówi się sporo, to o samej drodze niewiele, dlatego zapytaliśmy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych o tę inwestycję.

Okazuje się, że umowa na jej projekt została podpisana w ubiegłym roku, dokumentacja ma być gotowa w drugiej połowie 2020 r. Aby droga powstała, konieczne będzie przejęcie gruntów, a więc wypłata odszkodowań.

Inwestycja oznacza konieczność przejęcia za odszkodowaniem terenów potrzebnych pod budowę drogi. Zakres i wysokość odszkodowań będą znane po wydaniu decyzji odszkodowawczych, co nastąpi po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – mówi Agata Choińska ze ZMID.

Przy ulicy planowane jest posadzenie szpalerów drzew, za wcześnie jednak by mówić o szczegółach gdzie i jaka zieleń się pojawi, tego dowiemy się z opiniowanej właśnie przez jednostki miejskie dokumentacji projektowej.

Co dalej?

Po uzyskaniu opinii i naniesieniu wnioskowanych przez urzędy zmian, a także po zabezpieczeniu w WPF środków finansowych na wypłatę odszkodowań za nieruchomości niezbędne do realizacji inwestycji, ZMID wystąpi z wnioskiem o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – tłumaczy Agata Choińska.

Termin budowy drogi będzie możliwy do ustalenia dopiero wtedy, jak w budżecie miasta będą zabezpieczone na nią pieniądze. Na razie są one tylko na prace przygotowawcze czyli projektowe.

 

Grafika: mapa.um.warszawa.pl

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content