Dron Straży Miejskiej wykrył truciciela

Dron Straży Miejskiej wytropił truciciela

Pomimo licznych apeli oraz mniej lub bardziej wysokich kar pieniężnych, strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska cały czas odkrywają przypadki naruszenia przepisów dotyczących ochrony ochrony środowiska. Tym razem ujawnili nielegalne spalanie pracowniczego oleju. A pomógł im w tym… dron.

Dron przeciw trucicielom środowiska

Po raz kolejny dron okazał się bardzo przydatnym narzędziem. Może np. służyć do monitorowania miasta.

Właśnie jedno z tych urządzeń zarejestrowało podwyższone wartości szkodliwych substancji chemicznych w rejonie ulicy Rzemieślników na Zaciszu. Dokładniejsza analiza zebranych przez drona danych pozwoliła Funkcjonariuszom Referatu ds. Kontroli Środowiska zlokalizować posesję, z której ulatniały się trujące gazy.

Funkcjonariusze straży miejskiej postanowili sprawdzić wytypowaną posesję. Jak się okazało, znajdował się tam warsztat mechaniczny. W jednym z jego pomieszczeń strażnicy odkryli piec, w którym spalano zużyty olej samochodowy. Jak łatwo się domyśleć, powodowało do zadymienie okolicy i – co gorsza – zanieczyszczenie powietrza związkami ołowiu, kadmu, siarki oraz węglowodorów aromatycznych.

Strażnicy miejscy wydali polecenie natychmiastowego zdemontowania instalacji. Następnie ukarali zarządcę posesji zgodnie z obowiązującymi przepisami. /jn/

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Zdjęcie poglądowe, źródło Pixabay.comBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content