Dzień otwarty Schroniska „Na Paluchu”

Warszawski Dzień Zwierząt Adoptuj warszawiaka fot. Schronisko Na Paluchu

W sobotę, 6 października, podczas Dnia Otwartego, warszawiacy będą mogli zwiedzić niedostępne na co dzień zakątki Schroniska „Na Paluchu”, poznać zwierzęta szukające domu, a także skorzystać m.in. z porad żywieniowych dla czworonogów i konsultacji behawiorysty.

Dzień otwarty Schroniska „Na Paluchu” rozpocznie się o godzinie 12.00 (ul. Paluch 2). Mieszkańcy zwiedzą placówkę „od kuchni”, wejdą m.in. do psiego szpitala, zobaczą sprzęt i pracę weterynarzy oraz poznają pracowników i wolontariuszy. Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurs z nagrodami, warsztaty z tworzenia kocich zabawek i bezpłatne porady dotyczące żywienia psów i kotów. Osoby borykające się z problematycznymi zachowaniami swoich domowych pupili mogą skorzystać z darmowych porad behawiorystki. Ci, którzy chcą odpowiedzialnie przygotować się do adopcji mają szansę skonsultować się ze specjalistami. Wydarzenie jest również świetną okazją do poznania podopiecznych Schroniska, czekających kochający dom.

Nasi pracownicy i wolontariusze odpowiedzą na każde pytanie związane z adopcją. Mieszkańcy, którzy chcą podjąć się opieki nad zwierzęciem wiedzą, że to odpowiedzialna decyzja. „Na Paluchu” nowi opiekunowie na początku uzyskują pozytywną rekomendację pracownika placówki i dopiero pupil trafia w jego ręce. Warszawiacy mają otwarte serca, coraz częściej decydują się na adopcję, a także charytatywnie wspierają funkcjonowanie Schroniska. Jestem niezwykle wdzięczny wolontariuszom, którzy przyczynili się sukcesu placówki – w ciągu ostatnich ośmiu lat liczba zwierząt w Schronisku zmniejszyła się o 67% – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie – Serdecznie zapraszam na Dzień otwarty, który organizujemy przy okazji Światowego Dnia Zwierząt – dodaje dyrektor.

W trakcie Dnia otwartego prezentowane będą zdjęcia psich weteranów „Palucha”. Goście otrzymają też drobne upominki od partnerów wydarzenia – Doliny Noteci i Maxi ZOO. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są tutaj oraz na fanpage’u Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Zwierzaki do adopcji na 9. Biegu Wegańskim

W ramach akcji „Adoptuj warszawiaka” wolontariusze wraz z psami ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pojawią się w najbliższą sobotę, 29 września na 9. Biegu Wegańskim. Wydarzenie rozpocznie się godz. 9.00 na bulwarze Jana Karskiego, niedaleko mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Podczas spotkania warszawiacy zobaczą pupili z Schroniska i maja szansę porozmawiać z ich tymczasowymi opiekunami na temat charakteru i upodobań zwierzęcia.

Szczegóły 9. Biegu Wegańskiego dostępne są tutaj. Na stronie schroniska i tutaj można znaleźć dodatkowe informacje na temat akcji „Adoptuj warszawiaka”.