Dziura na Szaserów na mapach Google

Odgrodzona barierkami dziura na ul. Szaserów, która od długiego już czasu zmusza kierowców do zmiany pasa ruchu przy jej omijaniu doczekała się specjalnego oznaczenia w mapach Google. Komentarze przy tym wyjątkowym “obiekcie” dowodzą tego, że zasługuje on na szczególną uwagę.

-Nie bywam często na Grochowie, ale ostatnio tak się zdarzyło, że byłem i moim oczom ukazała się zachwycająca konstrukcja na drodze. Owa konstrukcja ogradza (jak się okazało później) nie byle co, bo Grochowską Dziurę. Choć nie znałem kontekstu to od razu dostrzegłem w tym potencjał na wpisanie jej na listę obowiązkowych miejsc na wypad z ludźmi przyjeżdżającymi do stolicy, żeby pokazać Warszawę z trochę innej strony niż tylko Trakt Królewski. Serdecznie polecam – pisze Mechanik Kolor.

Karol Gniazdowski natomiast podkreśla, że często przejeżdża obok niej, czasem się zatrzymuje przed nią. – Uczy pokory i sprawia, że z uśmiechem przepuszczam innych kierowców jadących z naprzeciwka. Jeśli kiedyś przyjdzie nam się z nią pożegnać, na pewno pozostanie w pamięci mieszkańców Grochowa, w miejskich legendach kronikarze oddadzą jej właściwe miejsce.

Tomek Bednarski: Jest to jedna z najciekawszych dziur jakie widziałem w moich podróżach po Europie. Szczególną uwagę należy zwrócić na regularne kształty, nawiązujące do francuskiego modernizmu z polowy XX wieku.

Rafał Karpiński: Dziura położona w przepięknych okolicach. Dookoła żłobek, pływalnia, cukiernia. Idealne miejsce do życia lub odpoczynku. Wrażenia z obcowania z tym cudem natury wprost niesłychane. Polecam zabrać całą rodzinę.

Źródło: Google Maps