Estakada na Żołnierskiej otwarta w przyszłym tygodniu

Miasto otrzymało pozwolenie na użytkowanie nowej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej. Estakada ma zostać otwarta w przyszłym tygodniu. Jej budowa była ostatnim etapem inwestycji polegającej na modernizacji niemal pięciokilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 – ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta uzyskał decyzję nadzoru budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie nowej estakady, która została wybudowana nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ulicą Marsa i ul. Marsa z Chełmżyńską. W najbliższych dniach będą prowadzone przygotowania do jej otwarcia.

Obejmą one rejon skrzyżowania ul. Marsa, Okularowej i Chełmżyńskiej oraz ul. Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej, gdzie m.in. zmieniane będą cykle sygnalizacji świetlnej, oznakowanie oraz pojawią się dodatkowe pasy do skrętu – w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką. Otwarcie nowej estakady nastąpi w przyszłym tygodniu.

Ważny węzeł komunikacyjny

Pomimo trwających prac budowlanych, ulicami Marsa i Żołnierską przejeżdżało w październiku 2022 r. średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę. To pokazuje, jak ważne są te ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym Warszawy. Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w ostatnich latach.

Modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

/um, fot. SZRM Warszawa/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content