Festiwal Latino na Białołęce – Gorące rytmy z Ameryki Łacińskiej

Festiwal Latino na Białołęce

Już niedługo mieszkańcy stolicy będę mogli bawić się w rytmie gorącej muzyki rodem z Ameryki Łacińskiej. 17 października w Białołęckim Ośrodku Kultury (ul. van Gogha 1, ul. Głębocka 66) odbędzie się Festiwal Latino. W ramach imprezy przewidziane są między innymi: kolumbijskie warsztaty dla dzieci, warsztaty kubańskiej salsy i argentyńskiego tanga oraz koncert meksykańskiej grupy „Mariachi. Los amigos”. Organizatorem Festiwalu Latino na Białołęce jest Fundacja Kulturo. Wstęp bezpłatny.

Łacińska kultura w Warszawie

Termin „Ameryka Łacińska” obejmuje aż 20 krajów położonych w Ameryce Południowej i w Ameryce Środkowej. Nam jednak najbardziej kojarzy się chyba z Meksykiem, Kubą i Brazylią, prawda? Kraje te słyną z pięknych krajobrazów oraz z gorącego klimatu i równie gorących tanecznych rytmów. Z pewnością warto je odwiedzić. Tym razem jednak to one, a właściwie ich fascynująca kultura zawita do naszego kraju.

W ramach imprezy przewidziane są kreatywne warsztaty językowe dla dzieci, które poprowadzi nauczyciel z Kolumbii. W ich trakcie maluchy będą mogły między innymi nauczyć się hiszpańskich słówek oraz dowiedzieć się co nieco o Kolumbii i przyrodzie tego kraju.

Kolejną atrakcją Festiwalu Latino będą – jakże by inaczej – warsztaty taneczne. Przecież to właśnie w Ameryce Łacińskiej narodziły się takie tańce jak salsa czy tango argentyńskie. Uczestnicy warsztatów spróbują swoich sił w tych pełnych energii tańcach. Organizatorzy zapraszają wszystkich warszawiaków, bez względu na ich wiek.

Mariachi na Białołęce

Festiwal Latino zakończy występ zespołu „Mariachi. Los amigos”. W jego wykonaniu usłyszymy takie przeboje, jak „La cucaracha” i „La bamba”. Dla ciekawskich – „Mariachi”. to nie tylko nazwa zespołu, który wystąpi w Warszawie. To również rodzaj orkiestr popularnych w Meksyku, grających na gitarach, skrzypcach,mandolinach i trąbkach. W ich repertuarze znajdują się między innymi meksykańskie utwory ludowe. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od francuskiego słowa „mariage”, czyli „ślub”, ponieważ właśnie na ślubach marciachi pierwotnie występowali.

Koncertowi zespołu „Mariachi. Los amigos” towarzyszyć będzie pokaz tańców ludowych w wykonaniu grupy „Monarka Mex Folk”. Koncert ma być transmitowany online na profilu facebookowym Fundacji Kulturo.

Program Festiwalu Latino na Białołęce:

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66:

  • 12:00 językowo – artystyczne warsztaty dla dzieci (3-5 lat),
  • 13:00 językowo – artystyczne warsztaty dla dzieci (6-10 lat).

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1:

  • 16:00 Tango – międzypokoleniowe warsztaty taneczne
  • 17:30 Salsa – międzypokoleniowe warsztaty taneczne
  • 19:00 Koncert zespołu Mariachi Los Amigos z pokazem tańców meksykańskich

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią liczba uczestników na żywo jest ograniczona – prowadzone są zapisy.

Odbiór bezpłatnych wejściówek na koncert: Kasy BOK, tel. 22 300 48 00 wew. 1; kasa@bok.waw.pl.

Zapisy na warsztaty dla dzieci i warsztaty taneczne: fundacjakulturo@gmail.com; tel. 503 152 129

Organizatorem Festiwalu Latino na Białołęce jest Fundacja Kulturo, a współorganizatorem warsztatów i koncertu Białołęcki Ośrodek Kultury. Imprezę współfinansuje m.st. Warszawa.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”. 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content