Festiwal muzyczny Mili-gramy

Na początku września, jak co roku, Urząd Dzielnicy Praga-Północ wraz z Domem Kultury Praga zapraszają na festiwal muzyczny „Mili-gramy”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w niezwykle urokliwym miejscu – na plaży Rusałka na Pradze-Północ. 4 września na scenie wystąpią największe gwiazdy: Ania Karwan, Igor Herbut z zespołem LemON oraz Mikromusic.

Dobór wykonawców nie jest przypadkowy. Co roku artyści występujący na „miligramowej” scenie poetycko kończą sezon wakacyjny, żeby z dobrą i pozytywną energią rozpocząć nadchodzącą jesień.

Pierwsza praskiej publiczności zaprezentuje się Ania Karwan

Debiutancka płyta artystki ukazała się w 2019 roku. Ania Karwan dała się poznać podczas VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do ścisłego finału. Podczas przesłuchań „w ciemno” brawurowo wykonała utwór „Purple Rain” z repertuaru Prince’a. Występ Ani był muzycznym wydarzeniem, nic więc dziwnego, że został dostrzeżony również na świecie zajmując wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016.

Igor Herbut z zespołem LemON

Ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Łemkowskie tradycje, w których został wychowany, silnie wybrzmiewają w muzyce, którą tworzy. Wschodnie harmonie, zaśpiewy, góralska charyzma i ciężka do ukrycia nostalgia – to elementy, wobec których nie sposób przejść obojętnie w twórczości artysty.

Zespół Mikromusic

Jako ostatni na festiwalowej scenie pojawi się Zespół Mikromusic. To artyści grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. W 2020 roku zespół został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”. Sprzedawane bilety plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020.

Pierwszy koncert o godzinie 18.00

Wszystkich łaknących dobrej muzyki w przepięknej scenerii Urząd Dzielnicy Praga-Północ wraz z Domem Kultury Praga zapraszają na festiwal „Mili-gramy” w pierwszą sobotę września. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy www.pragapn.um.warszawa.pl oraz na oficjalnym profilu Urzędu i Domu Kultury na Facebooku. /UD Praga Północ/

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content