Grochów, Saska Kępa i Gocław – razem z nami od stu lat!

w1Od początku tego roku Praga-Południe świętuje stulecie przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy. Ważnym punktem tych obchodów była uroczysta sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe w dniu 8 kwietnia br., którą poprowadził jej przewodniczący Marcin Kluś. Tego dnia w Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2 pojawiło się wielu znakomitych gości.

w2

Radni przyjęli przez aklamację stanowisko rady dzielnicy Pragi-Południe, w którym m.in. czytamy: „Stulecie stołeczności Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia jest doskonałą okazją, aby przypomnieć nie tylko historię tych osiedli, ale również zwrócić uwagę na ich potencjał oraz potrzebę dalszego rozwoju. Osiedla te wymagają bowiem stałego wsparcia i promocji ze strony władz samorządowych wszystkich szczebli oraz przedstawicieli rządu w terenie. Potencjał usługowy i inwestycyjny Grochowa, artystyczny klimat Saskiej Kępy i dynamiczny rozwój Gocławia zasługują na szczególną uwagę. Apelujemy więc do przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej o wzmacnianie znaczenia i rangi stołeczności tej części Warszawy”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie i absolwenci 19 Gimnazjum i XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa zaprezentowali spektakl muzyczny „A tu jest Warszawa”. (ak)

w4

w3