Interaktywna gra terenowa „Pomyśl zanim wyślesz!”

Pomyśl zanim wyślesz!

Już w najbliższy wtorek, 6 czerwca 2023 w Szkole Podstawowej nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida, mieszczącej się przy ul. Kamionkowskiej 36/44 na Pradze Południe uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej detektywistycznej grze terenowej pt. „Pomyśl zanim wyślesz!”.

Zabawa odbywać się będzie w dwóch turach:

  • godz. 10.30-12.30 – klasy 4a, 4d, 5a, 5b, 5c, 5d
  • godz. 13.30-15:30 klasy: 4b, 4c, 6a, 6b, 6c, 6d

Podzieleni na małe grupy uczestnicy otrzymają poważne zadanie detektywistyczne do rozwiązania. Będą musieli zweryfikować ważną wiadomość i wskazać jej twórcę/nadawcę. Aby to zrobić, będą zmuszeni przeprowadzić śledztwo w internecie, przeanalizować dostępne, pozostawione w social mediach, pozornie anonimowe informacje. Każde prawidłowo wykonane zadanie i rozwiązana zagadka pozwoli uczestnikom zdobyć wskazówki, dzięki którym będą mogli rozwiązać śledztwo.

Internet jest niezwykłym narzędziem, dającym dostęp do ogromnej ilości informacji, zapewnia rozrywkę i umożliwia szybki kontakt z ludźmi z całego świata. Jednocześnie jednak niesie ze sobą wiele zagrożeń, których należy unikać, takich jak szkodliwe treści. Są to informacje, które m.in. propagują zachowania niezgodne z prawem i normami społecznymi, np. zachęcają do przemocy.

Aby bezpiecznie poruszać się po sieci, powinniśmy umieć rozpoznawać fałszywe wiadomości (tzw. fake newsy) i szkodliwe treści. Celem gry „Pomyśl zanim wyślesz!” jest właśnie nauczenie młodych ludzi tej sztuki. Zabawa ma także uczulić ich na ryzykowne zachowania w sieci oraz uświadomienie, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. 

/JPN/

Lokalny Portal Informacyjny w Warszawie, Gazeta MieszkaniecBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content