Inwestycje drogowe na Białołęce

Na terenie Białołęki prowadzonych jest obecnie kilkanaście prac związanych z budową bądź remontem dróg. Inwestycje prowadzi zarówno dzielnica, jak i podmioty prywatne, na podstawie umów z białołęckim ratuszem.

Kilkanaście dni temu ruszyła budowa odcinka drogi Projektowanej 6.2 KD-L. Będzie ona przedłużeniem ul. Szafrańców. W ramach planowanych prac powstanie asfaltowa jezdnia o szerokości 7 m i długości ok. 125 m wraz z odwodnieniem, oświetleniem, obustronnymi chodnikami oraz odcinkiem drogi rowerowej. Przy okazji przeprowadzanej inwestycji doświetlone zostanie przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Kościeszów.

Ulica Łopianowa w nowej odsłonie. „W ramach inwestycji powstanie łącznie 260-metrowy odcinek drogi od ul. Kowalczyka za skrzyżowanie z ulicą Projektowaną 7KDD  wraz z tym skrzyżowaniem. Wykonawca zbuduje jezdnię z odwodnieniem, chodniki, oświetlenie, zatoki postojowe do parkowania poprzecznego. Będzie też musiał przebudować odcinek ciepłociągu” – przekonują miejscy urzędnicy.

W nowym śladzie powstanie jezdnia ulicy Łopianowej na przedłużeniu ulicy, obecnie ślepo zakończonej. W miejscu trylinki powstaną chodniki, posadzona zostanie także zieleń.

Przed świętami mają zakończyć się roboty budowlane na ul. Dziatwy na odcinku od ul. Marchołta do ul. Drożdżowej. W przeciągu kilku dni ma zostać przebudowana sieć, ku końcowi zbliżają się również prace drogowe, w tym układanie wyniesienia skrzyżowania. Termin przedświąteczny, kiedy to cała inwestycja miała zostać zakończona, wydaje się być niezagrożony.

Prywatny inwestor na podstawie umowy z władzami dzielnicy realizuje także prace na ul. Zdziarskiej. Na odcinku od mostu na rzece Długiej do ul. Verdiego budowany jest ciąg pieszo-rowerowy. Oprócz nowego chodnika i drogi rowerowej po obu stronach ul. Zdziarskiej powstaną dwie zatoki autobusowe. /mk/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content