Jaka zabudowa powstanie w Twojej okolicy

Serwis mapa.um.warszawa.pl wzbogacił się o informacje dotyczące wydanych decyzji środowiskowych dla Warszawy. Od teraz każdy mieszkaniec stolicy będzie mógł szybko i łatwo sprawdzić, jaka zabudowa ma powstać w jego okolicy.

Nowe rozwiązanie w serwisie przygotowało stołeczne Biuro Ochrony Środowiska, które w Urzędzie Miasta odpowiada m.in. właśnie za wydawanie decyzji środowiskowych. Narzędzie stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy zgłaszali konieczność uproszczenia trybu pozyskiwania informacji w tym zakresie. Od teraz informację o tym, jaka zabudowa powstanie w okolicy ich miejsca zamieszkania lub w dowolnej innej lokalizacji na terenie Warszawy, będą mogli uzyskać od ręki, przez internet.

Wystarczy wejść na stronę mapa.um.warszawa.pl, a następnie w zakładkę „Warszawa dzisiaj” i zaznaczyć opcję „decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach”. Znajdują się tam informacje dotyczące wszystkich decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć planowanych do realizacji na terenie Warszawy, które od 1 stycznia 2021 r. wydało Biuro Ochrony Środowiska. Mieszkańcy znajdą tam numer decyzji, datę jej wydania, skróconą nazwę przedsięwzięcia oraz jego lokalizację. Co istotne, dane w serwisie dotyczą wyłącznie inwestycji, dla których wymagana jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli tych, które wymienione są w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Serwis mapa.um.warszawa.pl to niejedyne miejsce, w którym można sprawdzić informacje o wydanych decyzjach środowiskowych. Zgodnie z wymogiem ustawowym, Biuro Ochrony Środowiska informuje o tym również na portalach wykaz.ekoportal.plbazaoos.gdos.gov.pl.

Czym jest decyzja środowiskowa?

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach określa wpływ planowanej inwestycji na środowisko oraz wskazuje sposoby ograniczania tego wpływu i minimalizowania jego skutków. Wydanie decyzji nie oznacza jednak, że dane przedsięwzięcie zostanie na pewno zrealizowane. To pierwszy krok do realizacji, który poprzedza procedurę wydania decyzji o warunkach zabudowy, a następnie pozwolenia na budowę. /um/

  

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content