Jaki plan miejscowy dla obszaru Anecina Południowego?

Jaki plan miejscowy dla obszaru Anecina Południowego?

Trwają prace nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Anecina Południowego na Białołęce. Projekt tego planu zostanie wyłożony do wglądu publicznego 6 grudnia 2023 roku. Od tej daty do 15 stycznia 2024 roku mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi do niego.

Co to jest plan miejscowy?

Plan miejscowy, czyli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) jest dokumentem, który określa to, jak można urządzić konkretną okolicę. Gdzie i jak można postawić bloki mieszkalne, pawilony handlowe, place zabaw, parki itd. Tworzą go architekci i urbaniści przy wsparciu wielu ekspertów: socjologów, ekonomistów, inżynierów.

Gdy inwestor występuje o pozwolenie na budowę na obszarze, gdzie obowiązuje plan miejscowy, musi przedstawić projekt architektoniczny zgodny z ustaleniami planu. Plan miejscowy stanowi więc gwarancję utrzymania ładu przestrzennego w przyszłości.

Teren omawianego planu miejscowego znajduje się w południowej części Białołęki i zajmuje powierzchnię około 59,5 ha. Rozciąga się pomiędzy ulicami: Mehoffera, Modlińską, Milenijną i Majolikową.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Anecina Południowego, składający się z tekstu oraz rysunku, zostanie wyłożony do wglądu publicznego 6 grudnia 2023 roku. Będzie się można z nim zapoznać w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, aleje Jerozolimskie 44, poziom -1, wejście od WOM, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 lub na stronie Urzędu m.st. Warszawy.

Od 6 grudnia 2023 do 15 stycznia 2024 roku mieszkańcy mogą składać swoje wnioski dotyczące planu zagospodarowania tego rejonu.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Swoje uwagi do planu zagospodarowania Anecina Południowego można zgłaszać na kilka sposobów:

  • podczas dyskusji on-line, która odbędzie się w środę, 13 grudnia 2023 roku, o godz. 17.00 – spotkanie będzie transmitowane na YouTube, gdzie będzie można dyskutować na czacie,
  • na platformie ZOOM, również 13 grudnia 2023 roku – będzie można zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Każdy, kto chce skorzystać z tej opcji, powinien wysłać wcześniej maila na adres: sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl – w mailu zwrotnym otrzyma link do spotkania oraz instrukcję,
  • wysyłając list na adres: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa,
  • składając osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy.

Przy składaniu uwag można skorzystać formularza ogólnego lub skorzystać z formularzy:

Kto może złożyć uwagi do planu?

Swoje uwagi do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Anecina Południowego może zgłaszać każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu to, czy reprezentuje tylko własny interes lub potrzeby grupy osób, stowarzyszenia, fundacji itp. Władze zapewniają, że każdy wniosek jest indywidualnie rozpatrywany przez autorów planu – urbanistów i architektów, a ostatecznie przez Prezydenta i radnych.

/JPN/

lokalny portal internetowy w Warszawie

Źródło i grafika: UD Białołękaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content