Do 2 maja masz czas na rozliczenie PIT-u w Warszawie

Nie bądź warszawiakiem tylko z nazwy. Działaj i inwestuj w miasto, w którym mieszkasz. Hasłem „Warszawiak to nie epitet – rozlicz swój PIT w stolicy” Warszawa w tym roku zachęca do rozliczenia tutaj podatku PIT. A jest na to jeszcze tydzień.

Kiedy wypełniasz zeznanie podatkowe za 2015 r., na pierwszej stronie w części B wpisujemy adres w Warszawie, gdzie aktualnie mieszkamy. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania z dowodu osobistego, ale o miejsce, w którym faktycznie żyjesz.

Termin składania zeznań podatkowych to koniec kwietnia (w tym roku składamy je do poniedziałku, 2 maja).calculator-428294_1920

W ubiegłym roku aż 21 036 nowych osób (dane pochodzą z Ministerstwa Finansów) zdecydowało się rozliczyć w Warszawie podatek za 2014 r. (składanie PITów do końca kwietnia 2015 r.). Jest to rekordowa liczba. Jeszcze kilka lat temu, np. w 2009 r. kiedy nie było kampanii oraz działań zachęcających przyjezdnych do płacenia podatku PIT w Warszawie, przyrost nowych podatników wynosił niespełna tysiąc osób. Dzięki temu wzrostowi dochody do budżetu miasta w 2016 r. będą wyższe o 75,4 mln zł.

Także od kilku lat stołeczny samorząd zapewnia udogodnienia dla mieszkańców rozliczających podatek w Warszawie. Rodzice otrzymują dodatkowe punkty przy zapisywaniu swoich pociech do stołecznych przedszkoli i żłobków, a stołeczni podatnicy mogą korzystać z tańszych biletów i oferty zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka.

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content