Jubileuszowy Bieg przez Most za nami

Poznaliśmy zwycięzców dziesiątej edycji popularnego w Warszawie Biegu przez Most. Najszybszy w kategorii OPEN okazał się Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego, który pokonał dziesięć kilometrów w niespełna trzydzieści pięć minut.

Bieg główny odbył się na dystansie dziesięciu kilometrów. Doskonała pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom wydarzenia, dzięki czemu padło kilkanaście rekordów życiowych. Dziesiątą edycję Biegu przez Most wygrał Jacek Chruściel. Na podium stanęli także Damian Falandysz oraz Paweł Pyrzak. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Stelmach, która wyprzedziła Yuliię Veremchuk i Karolinę Graczyk.

Tradycyjnie organizatorzy wyodrębnili dodatkowe klasyfikacje. I tak w kategorii „Drużynówka” najlepszy czas osiągnęli reprezentanci zespołu „Bieganie po 40”: Paweł Pyrzak, Marcelina Paszkowska, Ewa Majewska i Marcin Miotk. Dominika Stelmach i Mateusz Sobolewski zaprezentowali się najlepiej na „Odcinku specjalnym”. Najszybszą „Mieszkanką Białołęki” została w tym roku Grażyna Jaszczerska, która dziesięć kilometrów pokonała w niewiele ponad czterdzieści siedem minut. Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Nieckarz, a na trzecim Paulina Podsadni-Krysik. Trzeci w biegu głównym – Paweł Pyrzak został jednocześnie najszybszym „Mieszkańcem Białołęki”. Na drugim stopniu podium stanął Rafał Krzeszewski, a na trzecim – Daniel Urmanowski. W kategorii „Samorządowcy” pierwsze miejsca zajęli: Emilia Selmowicz-Żuk oraz Grzegorz Sobczyk.

Biegowi głównemu towarzyszyły trzy biegi dla dzieci w kategoriach: chłopcy i dziewczynki z rocznika 2015 i młodsi, chłopcy i dziewczynki z roczników 2014-2011 oraz chłopcy i dziewczynki z roczników 2010-2008.

Bieg przez Most to pierwsza część Białołęckiej Triady Biegowej odbywającej się od września do grudnia każdego roku. Kolejne dwa wydarzenia zorganizowane zostaną 11 listopada – XXVI Bieg Niepodległości oraz 10 grudnia – Białołęcki Bieg Wolności.

/Marcin Kalicki/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl