Już przez cały tydzień możesz się zaszczepić pod PKiN

Miejski punkt szczepień pod PKiN działa siedem dni w tygodniu w godz. 8-20. Fot. UM

Już od dzisiaj, 18 sierpnia, miejski punkt szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00-20.00. W ramach akcji #Warszawaszczepi miasto uruchomiło łącznie 77 punktów szczepień przeciw COVID-19.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 pod PKiN znajduje się przy wyjściu z metra Centrum. Dotychczas szczepienia można tam było otrzymać w weekendy, ale wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i potrzebom mieszkańców, od dziś punkt działa siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00.

­W punkcie szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki wykonywane są szczepienia jednodawkowym preparatem Johnosn&Johnson oraz Pfizerem. Na miejscu jest obecny lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer). Dodatkowo w punkcie można wykonywać odpłatne testy na obecność koronawirusa.

W punkcie można również wykonać odpłatne testy na COVID-19.

Wakacyjne punkty szczepień w Warszawie

Również i w najbliższy weekend będzie można zaszczepić się w pozostałych miejskich punktach uruchomionych przez m.st. Warszawę:.

– w Centrum Nauki Kopernik, w soboty i niedziele w godz. 12.00 – 17.00. Punkt uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum);

– przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), punkt czynny w weekendy w godz. 12.00 – 19.00;

– na terenie warszawskiego zoo (nieopodal budynku hipopotamiarni), punkt działa w  soboty i niedziele w godz. 11.00 – 17.00

– punkt szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło czynny w weekendy w godz. 11.00 – 19.00.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący.

Na Targówku i Białołęce szczepimy aż do godz. 20

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych:

– w przychodni przy ul. Chmielnej 14 na Śródmieściu;

– w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a;

oraz

– w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;

– w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20.00 siedem dni w tygodniu. 

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: warszawaszczepi.pl.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content