Kierowca przewozu na aplikację posiadał przy sobie amfetaminę. Został zatrzymany!

Kierowca przewozu na aplikację posiadał przy sobie amfetaminę. Został zatrzymany!

W sobotę, 4 lutego 2023 roku przed godzoną 22. policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego na Targówku zatrzymali kierowcę skody, świadczącego usługi przewozu osób. 27-letni mężczyzna, obywatel Gruzji, posiadał przy sobie amfetaminę. 27-latek usłyszał już zarzut łamania przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Jeśli badanie jego krwi wykaże, że był pod działaniem narkotyków, usłyszy kolejny.

Posiadał przy sobie narkotyki

Do zdarzenia doszło na ulicy Radzimińskiej na Targówku. Uwagę patrolujących okolicę policjantów przykuła skoda posiadająca oznaczenia świadczące o tym, że jest wykorzystywana do przewozu osób. Kierowca auta na zmianę gwałtownie przyśpieszał i hamował. Takie zachowanie mężczyzny z pewnością nie było normalne i mogło świadczyć m.in. o tym, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, dlatego mundurowi zatrzymali go do kontroli.

Kierowcą skody okazał się 27-letni obywatel Gruzji, który potwierdził, że zajmuje się przewozem osób na aplikację. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna stanowczo zaprzeczył temu, że ma przy sobie narkotyki oraz że wcześniej zażywał substancje odurzające. Jednak jego zachowanie i wygląd wskazywał na to, że mógł znajdować się pod ich wpływem.

Funkcjonariusze policji przeszukali 27-latka, co zaowocowało znalezieniem u niego foliowego woreczka z białą substancją. Wtedy mężczyzna przyznał, że jest to amfetamina. A tej sytuacji mundurowi zatrzymali prawo jazdy Gruzina i zabrali go do komisariatu. Jego auto natomiast zostało przewiezione na policyjny parking.

Mężczyźnie została również pobrana krew do badania pod kontem obecności substancji odurzających. Badanie laboratoryjne proszku znalezionego przy nim potwierdziły, że jest to amfetamina. Obywatel Gruzji noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Sprawą 27-latka zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu posiadania amfetaminy, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem narkotyków policjanci przedstawią mu kolejny zarzut.

Kontrole przewozów osobowych

Od pewnego czasu warszawska policja przeprowadza wzmożone kontrole przewozów na aplikację, o czym niedawno pisaliśmy na naszej stronie (czyt. Kontrole przewozów osobowych). W 2022 roku służby przeprowadziły aż 1561 takich kontroli, z których 450 zakończyły się stwierdzeniem nieprawidłowości.

W październiku 2022 roku policja przeprowadziła m.in. szeroko zakrojoną akcję, uderzającą w przewozy na aplikację (czyt. Nocna akcja policji pod klubami). Jej  skutkiem było zatrzymanie 12 kierowców, posiadających fałszywe prawa jazdy i wystawienie mandatów na łączną kwotę blisko 8 tysięcy złotych.

/JPN/

Źródło: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content