Klimat zaczyna się od nazwy

Na fb/gazetamieszkaniec trwa konkurs, w którym do wygrania jest t-shirt z serii Praga United. Odbiór w sklepie „Universam – dla ciebie i dla domu” na I piętrze Galerii Rondo Wiatraczna.

Należący do Społem przemysłowy sklep Universam nie tylko konkuruje z innymi, nowymi marketami, ale wręcz pozostawia je daleko w tyle. To przykład marki, która się nie poddała upływowi czasu. W czym tkwi fenomen tego punktu?

Universam – już sama nazwa wskazuje na to, że wchodzimy do miejsca z klimatem. Miejsca, o którym kiedyś słyszeli wszyscy nawet w odległych zakątkach Polski. To właśnie tutaj, przy rondzie Wiatraczna, w latach 50-tych działał megasam z artykułami przemysłowymi. W tym sklepie były towary niedostępne w innych miejscach. Budynek wyburzono w 2016 roku, a wybudowano galerię handlową Rondo Wiatraczna. Dzisiaj na parterze znajduje się supermarket, a na pierwszym piętrze sklep branży przemysłowej „Universam – dla ciebie i dla domu”.

Już podchodząc do sklepu na piętrze, rzucają się w oczy witryny – nie są „zagracone” zbędnymi wystawami, widać przez nie doskonale przestronne wnętrze. Wybierając się na zakupy bez konkretnego celu, warto zarezerwować sobie ciut więcej czasu, by na spokojnie przejrzeć cały asortyment, a jest w czym wybierać!

Piękne polskie porcelany, szkła, ozdobna ceramika, wybór, jakiego nie mają hipermarkety. Podobnie jest chociażby z kawiarkami – tutaj znajdziemy ich aż 10 rodzajów, w różnych kolorach i wzorach. Garnki, talerze, sztućce, wiele artykułów w promocyjnych cenach. Warto się wybrać do Universamu również choćby po bieliznę czy skarpetki od polskich producentów. Bluzki, spódnice – to, czego panie potrzebują najbardziej. O panach oczywiście też nie zapomniano – powinni sprawdzić, co dla nich ma sklep w galerii Rondo Wiatraczna. Oddzielne miejsce ma też pasmanteria: igły, nici, guziki, koronki, czyli artykuły niezbędne do robótek ręcznych.

Długo można wymieniać to wszystko, co znajduje się w Universamie na 1. piętrze Galerii Rondo Wiatraczna i czasami trudno zdecydować się na konkretny zakup.

– Staramy się pomóc, jeśli jest taka potrzeba, nie chcemy by klient czuł się jak dziecko we mgle. Doradzamy, ale bez nachalności, bo tego nikt nie lubi – mówi Maria Dzwonkowska, kierownik sklepu, która od 10 lat pracuje w Społem i podkreśla, że wielkim atutem tego sklepu jest jakość. – Mamy dużo fajnego, polskiego towaru. M.in. pościel, bieliznę, skarpety. Nawet jeśli w sprzedaży pojawiają się artykuły innego pochodzenia, to są one dobrej jakości.

Tak jak koszulki z serii Praga United.