Kolizja pociągów na Dworcu Wschodnim!

Kolizja pociągów na Dworcu Wschodnim!

W poniedziałek 20 lutego doszło do zderzenia dwóch pociągów na stacji Warszawa Wschodnia. Manewrująca lokomotywa uderzyła we wjeżdżający na stację skład Kolei Mazowieckich, kursujący na trasie Warszawa Centralna – Modlin. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Służby ustalają okoliczności zaistniałej sytuacji.

Do zdarzenia doszło o godzinie 10.15 na wiadukcie nad ulicą Targową. Na jednym torowisku naprzeciw siebie znalazły się pociąg osobowy Kolei Mazowieckich oraz lokomotywa PKP Intercity. Motorniczy lokomotywy nie zdążył wyhamować i uderzył w pociąg osobowy. Zgodnie z podaną informacją kolizja nie była silna – obydwa pociągi nie zostały uszkodzone. Nikt nie doznał też obrażeń.

Zderzenie spowodowało duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Niektóre pociągi zostały odwołane, inne skierowane na trasy zastępcze. Zakupione przez pasażerów bilety były honorowane przez ZTM Warszawa, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Intercity oraz Polregio. Pierwotny rozkład jazdy pociągów został przywrócony dopiero o godzinie 12.55.

Ani Koleje Mazowieckie, ani Policja nie podała jeszcze przyczyn kolizji. Nie wiadomo też, jak doszło do tego, że obydwa pociągi znalazły się na tym samym torze. Ustaleniem okoliczności zdarzenia zajmie się specjalnie powołana komisja.

Źródło: PAP, Mieszkaniec

Foto: Zdjęcie poglądowe, źródło PixabayBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content