Kosze na nakrętki stanęły na Targówku!

Kosze na nakrętki stanęły na Targówku!

Na Targówku pojawiło się aż sześć koszy, służących do zbierania plastikowych nakrętek. Dzięki temu mniej plastiku trafi do naturalnego środowiska. Zebrane nakrętki będą przekazywane do Fundacji Espero oraz Hospicjum Domowego i poddawane recyklingowi.

Zbieraj nakrętki, chroń środowisko!

Nowe pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek ustawiono na Targówku 23 września 2022 roku, czyli w Dniu Spadającego Liścia.

Dzień Spadającego Liścia jest polskim świętem, obchodzonym od 2008 roku w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Jego pomysłodawcą był mieszkaniec Zielonej Góry Jerzy Szewczyk. Według niego o tej porze roku brakuje nam radosnych świąt, w przeciwieństwie np. do wiosny. Dlatego zaproponował, by radośnie witać nadchodzącą jesień. Dlatego ustawione na Targówku kosze na plastikowe nakrętki są w zielonym kolorze i mają kształt liścia.

Pojemniki na plastikowe nakrętki pojawiły się następujących miejscach:

  • DK Świt przy ul. P. Wysockiego 11,
  • DK Zacisze przy ul. Blokowej 1,
  • Arthouse-Kołowa przy ul. Kołowej 18,
  • Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ul. Siarczanej 6,
  • Plac Trynopolski, ul. Wierna,
  • Pływalnia Polonez OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.

Zebrane nakrętki będą odbierały Fundacja Espero oraz Ośrodek Hospicjum Domowe. Zakup i instalacja koszy została sfinansowana w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. /JPN/

Źródło i foto: UD TargówekBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content