Kradzież na cmentarzu

Kradzież na cmentarzu

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komisariatu przy ulicy Chodeckiej na Targówku zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Jest podejrzany o kradzież portfela i telefonu komórkowego, należących do 78-letniej mieszkanki Dzielnicy. We wtorek, 7 listopada 2022 roku dochodzeniowcy z Targówka postawili mu zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 listopada 2022 roku na jednym z cmentarzy, znajdujących się na terenie Targówka. Jak zeznała poszkodowana, zatrzymany 60-latek wykorzystał jej nieuwagę, gdy sprzątała pomnik i wyjął z jej wózka na zakupy telefon komórkowy oraz portfel. Następnie zaczął szybko się oddalać.

78-latka bezskutecznie próbowała zatrzymać złodzieja i wkrótce straciła go z oczu. Zwróciła się więc o pomoc do przypadkowo napotkanej kobiety, która okazała się pracownicą cmentarza. Ta z kolei skontaktowała się z mężem, również wykonującym prace porządkowe na tym terenie i przekazała mu informację o poszukiwanym mężczyźnie. Dzięki ich szybkiej reakcji, opisany przez poszkodowaną człowiek po kilku minutach został ujęty.

Funkcjonariusze policji znaleźli przy zatrzymanym 60-latku portfel, którego wygląd i zawartość odpowiadały zeznaniom pokrzywdzonej. Z kolei zatrzymany, choć twierdził, że portfel należy do niego, nie potrafił powiedzieć, co znajduje się w jego wnętrzu. Jego tłumaczenia były niespójne i mało przekonujące. Został zabrany na komendę przy ulicy Jagiellońskiej.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, policjanci z Targówka przedstawili zatrzymanemu zarzut dotyczący kradzieży mienia należącego do 78-latki, którego wartość wyceniła ona na 2 tysiące złotych. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. /jpn/

Źródło i Foto: KRP VIerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content