Krok po kroczku idą święta… na Białołękę

W niedzielę 19 grudnia przed ratuszem przy Modlińskiej 197 Dzielnica Białołęka organizuje świąteczne, sąsiedzkie spotkanie. Od godz. 13 będą warsztaty z robienia ozdób, dekoracji bombek, pieczenia pierniczków, dekoracji glinianych aniołków.

Dwa chóry wyśpiewają najpiękniejsze kolędy i zaproszą do wspólnego kolędowania. Najmłodsi będą mogli zdać egzamin na pomocnika Mikołaja, potańczyć na mikołajkowej dyskotece lub obejrzeć przedstawienie „Zimowa opowieść”. Będzie też można osobiście szepnąć do ucha Mikołajowi, o jakich prezentach się marzy. Kto wie – może je spełni?

Będzie też coś dla ciała – szef kuchni jednej z warszawskich restauracji przygotuje mnóstwo kulinarnych niespodzianek i inspiracji. Nie zabraknie wigilijnych i świątecznych potraw!

Nawet jeśli prawdziwa zima jeszcze nie dotrze na Białołękę – to nic! Bo dojedzie Olaf z Krainy Lodu, a w śnieżnej kuli będzie można sobie zrobić zdjęcie.

O godz. 18.00 – wielki finał – pokaz laserowy! Przy dźwiękach muzyki niebo rozświetli się wszystkimi kolorami tęczy, a wiązki światła będą tworzyć fantazyjne wzory i konfiguracje.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie. Nadchodzące święta w naszej tradycji mają wyjątkowy charakter, przede wszystkim zbliżają ludzi do siebie. Mamy nadzieję, że ten wspólny czas w grudniowe popołudnie będzie też sprzyjał sąsiedzkiej integracji – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Źródło i fot.: UD Białołęka 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content