Kronika policyjna

Spec od zrywania łańcuszków
Są przestępstwa sezonowe. Do nich należy proceder zrywania łańcuszków z szyi w środkach komunikacji miejskiej. Do tego typu kradzieży szczególnie często dochodzi latem, gdy widać, jaką kobiety mają założoną biżuterię. Południowoprascy policjanci w tym roku zatrzymali kilkunastu sprawców „zrywek”. Ostatnio wpadł – po dłuższej analizie zdarzeń – kolejny. 33-letni Robert K. podejrzany jest o to, że pod koniec lipca w tramwaju zerwał z szyi ciężarnej kobiecie złoty łańcuszek. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

marihuanaWpadli z marihuana
Kierowca golfa na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. Policjanci ruszyli za nim. Dwaj mężczyźni mieli przy sobie 55 gramów marihuany. Obaj zostali zatrzymani. W wyniku dalszych czynności jeden z nich, 19-letni Maciej O. w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Pobici bracia
Tuż przed godziną 20 anonimowy świadek zgłosił bijatykę na jednej z ulic Grochowa. Na miejscu policjanci zastali trzech pobitych braci. Jeden z nich wymagał pomocy w szpitalu, dwóch pozostałych zrelacjonowało zdarzenie. Twierdzili, że zostali pobici przez trzech mężczyzn – użyto m.in. tłuczka do mięsa i noża. Nie potrafili wyjaśnić przyczyn tego zajścia.
Kilkanaście minut po zdarzeniu jeden z podejrzewanych został zatrzymany, pokrzywdzeni rozpoznali w nim napastnika. 20-letni Andrzej H. trafił do policyjnej celi. Pozostali są poszukiwani.

Okradł ją konkubent
Do komisariatu w Wawrze zgłosiła się kobieta, która wskazała swojego byłego konkubenta jako tego, który ukradł jej 3 tysiące złotych. Zaraz po kradzieży były partner zniknął. Mężczyzna pojawił się u konkubiny następnej nocy po zgłoszeniu. Policjanci natychmiast podjechali pod dom pokrzywdzonej, zatrzymali 39-letniego Andrzeja K. i zabezpieczyli ukradzioną gotówkę.

Zabrali portfel i kartę kredytową
Do komisariatu w Wesołej zgłosił się okradziony mężczyzna. Łupem złodziei padł portfel z dokumentami, była tam też karta bankomatowa. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że od momentu zdarzenia odnotowano już transakcje jego kartą.
Policjanci z Rembertowa zatrzymali 19-letniego Tomasza K., który przy pomocy tej karty dokonał zakupów. Reszta należała do kryminalnych z Wesołej. W ich ręce kolejno wpadli dwaj nastolatkowie, którzy podejrzewani byli o współudział w kradzieży. Policjanci odnaleźli portfel oraz zabezpieczyli fragmenty pociętej karty bankomatowej.

Wpadł po dwóch miesiącach
Dwa miesiące temu do komendy przy ulicy Grenadierów przyszli rodzice nastolatka, który został zaatakowany na przystanku autobusowym przez mężczyznę, który groził mu pobiciem i żądał telefonu komórkowego.
Sprawdzenia, ustalenia, zeznania świadków, napływające i pozyskiwane informacje były na bieżąco weryfikowane. Podejrzany został wytypowany (cudzoziemiec), niestety zniknął… Prowadził wędrowny tryb życia, rzadko bywał w Warszawie. Policjanci dotarli do informacji, że raz w tygodniu pojawia się w jednym z podwarszawskich miasteczek na targu. Tam też 30-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany.
W sądzie zdecydowano o jego tymczasowym aresztowaniu.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content