Kronika policyjna

Okradła go współlokatorka
Pewien mężczyzna został okradziony przez współlokatorkę, zginęło mu 1600 złotych. Poszkodowany zawiadomił policję. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia spotkali kobietę podejrzewaną o kradzież. 34-letnia Magdalena P. była pijana, miała 1,4 promila w organizmie. Policjanci znaleźli przy niej także 2 gramy amfetaminy. 34-latka trafiła do celi.

Wpadł włamywacz mieszkaniowy
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu interesowali się znanym z wcześniejszych interwencji i zatrzymań 24-letnim Piotrem W. Wiedzieli, że jest poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podejrzewali również, że może mieć związek z kradzieżą z włamaniem do mieszkania. Od dłuższego czasu mężczyzna ukrywał się. Policjanci podjęli działania operacyjne i zatrzymali 24-latka. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono przedmioty, które pochodziły z kradzieży z włamaniem.

Kradł sprzątając
Pod koniec ubiegłego roku do komisariatu w Wawrze wpłynęło zawiadomienie o kradzieżach telefonów ze sklepu. Zginęły 4 aparaty. Policjanci podjęli działania – uznali, że sprawcą jest ktoś z pracowników i poszli tym tropem. Okazała się, że był to pracownik sprzątający sklep. 37-letni Mariusz G. został zatrzymany.

Fajni „kompani”
Do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży z mieszkania. Pił alkohol z dwójką mężczyzn. Potem chciał iść do domu, kompanii poszli z nim. Chcieli jeszcze wypić razem piwo i to był koniec wspólnej imprezy, bo „urwał mu się film”.  Zawiadamiający stracił pamiątkowy zegar, komplet dzieł Tołstoja, laptop, modem i inne wartościowe, sentymentalne drobiazgi. Policjanci dotarli do prawdopodobnego sprawcy kradzieży. Paweł K. trafił do policyjnej celi. Śledczy ustalają, czy działał wspólnie z drugim biesiadnikiem.

Tankował, nie płacił
Kryminalni z Wesołej rozpracowywali sprawę kradzieży paliwa, jakie zgłaszali przedstawiciele dwóch stacji benzynowych. Funkcjonariusze dotarli do zapisów monitoringu, wykonali sprawdzenia i weryfikacje, wytypowali prawdopodobnego sprawcę. 24-letni Mariusz S. przez ostatnich 6 miesięcy podjeżdżał na stacje różnymi samochodami z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, tankował paliwo i odjeżdżał bez uregulowania rachunku. W sumie łączna wartość start wyniosła 1700 złotych.

Rozpoznany po trzech miesiącach
Policjanci zostali zaalarmowani przez ochronę marketu. Pracownik zatrudniony obecnie w innej placówce tej samej sieci handlowej rozpoznał mężczyznę, który jeszcze w listopadzie ub.r. dokonał kradzieży alkoholu o wartości 850 złotych. 19-letni Karol P. trafił w ręce policjantów wydziału mienia. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content