Kronika policyjna

Złodziejka recydywistka

Do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się właściciel sklepu, który powiadomił o kradzieży 8 tysięcy złotych. Pokrzywdzony wskazał osobę, którą podejrzewał o dokonanie tego przestępstwa, to była to jego pracownica – ekspedientka. 33-letnia Magdalena F. w ciągu 2 miesięcy nie wprowadzała do kasy wszystkich transakcji, a nieewidencjonowane pieniądze przywłaszczała sobie. Uzbierała się z tego pokaźna kwota. Po sprawdzeniu danych, okazało się, że 33-letnia kobieta była już karana. Przedstawiono jej zarzut kradzieży popełnionej w warunkach recydywy.

Czwarty raz pijany za kierownicą

drink-driving-808790_1920Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego Karola K., który prowadził forda mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie policjanci ustalili, że kierowca ma orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – już trzy razy był łapany za jazdę po pijanemu. Karol K. został zatrzymany. Usłyszał dwa zarzuty, poddał się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności, świadczenia w kwocie 10 tysięcy złotych oraz dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dwóch z narkotykami

Policjanci z Wesołej w ciągu jednego dnia podczas dwóch interwencji zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. Ponieważ obaj mężczyźni w trakcie zatrzymania prowadzili samochody, są również podejrzewani o kierowanie pojazdami w stanie po użyciu środków odurzających. Konrad B., zatrzymany rano, w torbie w samochodzie skrywał zawiniątko z gramem marihuany. Z kolei 33-letni Kamil C. został zatrzymany po 23.00 z 1,1 grama suszu, który przewoził w słoiku po kawie.

Zatrzymany w pościgu

35-letni Robert K. wszedł do altanki na działce, po czym chciał zbiec ze skradzioną torebką. Właściciele domku zorientowali, się, że w ich nieruchomości buszuje złodziej, zamknęli go wewnątrz. Więc wybił szybę i uciekł. Właściciele wezwali policję. Przybyły na miejsce zdarzenia policjanci ruszyli w teren i po krótkim pościgu zatrzymali 35-latka. Zatrzymany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, tego dopuścił się warunkach recydywy. Policjanci przedstawili mu zarzut, dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Uszkodził celowo samochód

Zatrzymany przez policjantów operacyjnych 54-letni Mirosław C. podejrzewany jest o uszkodzenie skody zaparkowanej przed jego posesją. Właściciel auta ujawnił na drzwiach zarysowanie dokonane jakimś ostrym narzędziem. Policjanci zajęli się sprawą, dotarli do świadka i ustalili, kim jest prawdopodobny sprawca. Z ustaleń śledczych wynika, że 54-latek specjalnie porysował auto, aby w ten sposób „oduczyć” kierowców parkowania w pobliżu jego posesji… Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Wędkował bez zezwolenia

Policjanci zostali skierowani na nad Jeziorko Kamionkowskie. Pomocy wzywali funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej. Na miejscu okazało się, że podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny łowiącego ryby. Oczekiwali okazania karty rybackiej. Mężczyzna zwyzywał ich, uderzył jednego z funkcjonariuszy w klatkę piersiową i brzuch. 35-letni Daniel B. był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania przez policjantów miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.


 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content