Kto nami rządzi?

Przedstawiamy nowe składy zarządów dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Część z władających naszymi lokalnymi ojczyznami dobrze jest znana Czytelnikom „Mieszkańca”…

W pierwszym tygodniu grudnia zakończyły się wybory zarządów dzielnic, czyli burmistrzów i ich zastępców. Przypomnijmy, że takiego wyboru dokonuje rada każdej z dzielnic.

Prezentujemy nowe dzielnicowe władze wykonawcze, zaś zainteresowanych pogłębieniem wiedzy „kto nami rządzi” zachęcamy do zerknięcia na biogramy członków zarządów, które znajdują się na portalu danej dzielnicy. My dorzucamy garstkę ciekawostek:

* Najszybciej burmistrza wybrała Wesoła.

* Najkrócej nad składem zarządu debatowała Praga-Północ, najdłużej zaś Praga-Południe.

* Wawerscy radni PiS, którzy są w opozycji, pokazali wyjątkową klasę – nie głosowali przeciw kandydatom, tylko wstrzymali się od głosu.

* Dwoma dzielnicami (Rembertowem i Pragą Północ) będą kierowały kobiety. Przedstawicielka płci pięknej pierwszy raz w historii została wybrana do Zarządu Pragi Południe.

* Na dotychczasowych stanowiskach pozostali burmistrzowie Targówka i Pragi Południe.

* Na Białołęce i na Pradze Południe zostało na razie po jednym wolnym etacie wiceburmistrza.

* Rembertów jest jedyną dzielnicą, w której zarządzie nie ma przedstawiciela Platformy Obywatelskiej ani Nowoczesnej.

* Na Pradze Północ, dzielnicy, w której najlepszy wynik zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, nie ma w zarządzie żadnego członka tej partii.