Kto Warszawianką Roku 2022?

Do 5 sierpnia można zgłaszać swoje kandydatury w plebiscycie Warszawianka Roku 2022. O tym, kto zostanie tym razem uhonorowany za swoją działalność społeczną bądź zawodową przyczyniającą się do rozwoju i promowania stolicy, może zdecydować każdy kto wskaże kandydatki do tego zaszczytnego tytułu.

– Tytuł Warszawianki Roku w 2022 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i promowanie wartości demokratycznych, otwartości, tolerancji, równouprawnienia, a także za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie – wskazują miejscy urzędnicy.

Kandydatki można zgłaszać za pośrednictwem tradycyjnej poczty wysyłając wypełniony formularz na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m. st. Warszawy ul. Senatorska 36, 00-095 z dopiskiem „Warszawianka Roku” lub przez stronę internetową warszawiankaroku.um.warszawa.pl.

W ubiegłym roku tytuł ten przypadł uczestniczce Powstania Warszawskiego – Wandzie Traczyk-Stawskiej, która uzyskała ponad siedemdziesiąt tysięcy głosów. Wcześniej Warszawiankami Roku zostały także: Anna Ojer i Nicole Sochacki-Wójcicka. W 2020 roku tytuł przyznano wszystkim mieszkankom stolicy w dowód uznania dla poświęceń, jakie ponoszą w czasie epidemii koronawirusa.

Jakie cechy powinny charakteryzować Warszawiankę Roku?

– Przede wszystkim musi być odważna. Poza tym musi być uparta, żeby nie ustępować, jak wie że ma rację i że ta rzecz, o którą ona walczy jest ważna dla społeczeństwa, dla Warszawy, dla naszego miasta. Ale poza tym musi to być osoba, która widzi potrzeby dzieci, bo najważniejsza dla Warszawy i dla całej Polski jest sprawa dzieci. Taka jest przyszłość narodu, jakie młodzieży chowanie – mówi Wanda Traczyk-Stawska.

Spośród zgłoszonych osób kapituła wybierze dziesięć nominowanych. Od 20 września do 24 października odbędzie się głosowanie na Warszawiankę Roku. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną 15 listopada 2022 roku.

/MK/

Źródło/Fot. UMerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content