Kuba Zaborski z Nagrodą Publiczności Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic!

Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic

Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu muzycznego Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Uznanie warszawiaków zdobył Kuba Zaborski z utworem „Niepotrzebny“, opowiadającym o samotności autora w miejskim zgiełku po przeprowadzce do Warszawy. Wielki finał konkursu już w najbliższą sobotę, 4 czerwca 2022 roku w Zajezdni Stalowa (ul. Stalowa 77). Początek koncertu finałowego o godzinie 16.00.

Konkurs publiczności rozstrzygnięty

To już 2. edycja tego niezwykłego wydarzenia, którego celem jest promocja stolicy. Od marca tego roku do organizatorów wpłynęło blisko 50 piosenek o Warszawie, i to nie tylko od mieszkańców stołecznego miasta, ale z całej Polski! Jury, w skład którego wchodzili samorządowcy, osoby z osoby z branży eventowej oraz tacy artyści jak Leszek Kazimierczak, „Eldo”, Tomasz Lipiński i Justyna Jary, wybrało 8 finalistów, których usłyszymy na finałowym koncercie. Na scenie pojawią się zatem:

 1. zespół Emejsing z piosenką „Warszawski kąt”,
 2. zespół Senni Fatyganci z piosenką „Syfon”,
 3. zespół Wieża Bajzel z piosenką „Warszawiocha”.
 4. zespół Girls Dont Sweat z piosenką „Bazyliszek”,
 5. Krzysztof Tkaczyk z piosenką „Warszawiak”,
 6. zespół Cold War z piosenką „Zimna Warszawo”,
 7. zespół Muzykalna Rodzina z piosenką „Miasta Rytm”,
 8. oraz Kuba Zatorski z piosenką „Niepotrzebny”.

Równolegle do prac jury trwało głosowanie publiczności. Jego wynik już znamy! Nagrodę publiczności otrzymał Kuba Zaborski z utworem „Niepotrzebny“. Piosenka ta mówi o samotności, jaka może towarzyszyć komuś, kto właśnie przeprowadził się do stolicy. A oto, jak rozłożyły się głosy (topowa dycha):

 1. Kuba Zaborski „Niepotrzebny” – 11,3% ważnych głosów,
 2. Girls Don’t Sweat „Bazyliszek” – 10,4% ważnych głosów,
 3. Joanna Mioduchowska „Jurek” – 9,3% ważnych głosów,
 4. Wieża Bajzel „Warszawiocha” – 8,2% ważnych głosów,
 5. Back To The Ocean „Co masz w słoiku?” – 6,9% ważnych głosów,
 6. Zu blus „Warsaw” – 6,4% ważnych głosów,
 7. Ferajna Jastrzębskiego „Warszawo, moja Warszawo” – 6,3% ważnych głosów,
 8. Emejsing „Warszawski kąt” – 6,2% ważnych głosów,
 9. Półcień „Nocą” – 5,6% ważnych głosów,
 10. Kosmiczni Warszawa „Cyklista 2022” – 5,4% ważnych głosów.

Zwycięzcę plebiscytu publiczności usłyszymy oczywiście podczas finałowego koncertu, na którym wystąpi razem z innymi finalistami konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Obok nich na scenie pojawią się również Patrycja Markowska (laureatka złotej oraz dwóch platynowych płyt, autorka takich utworów jak „Świat się pomylił” czy „Bezustannie”) oraz zwyciężczyni poprzedniej edycji Justyna Jary z Alegancką Kapelą i zespół Mikromusic (artyści wykonują muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką).

Zanim na scenie zobaczymy finalistów, o godz. 14:30 publiczność będzie miała okazję wysłuchać rozmowy z Markiem Gaszyńskim, autorem tekstu do Snu o Warszawie oraz 150 innych piosenek. Jury przyzna nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wręczy wyróżnienie publiczności. Łączna pula nagród w tegorocznej edycji to ponad 10 tysięcy złotych.

Finałowy koncert konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic odbędzie się 4 czerwca, godzina 16.00, Zajezdnia Stalowa przy ulicy Stalowej 77 na  Pradze Północ. Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązuje limit miejsc.

O konkursie Nowe Brzmienie Warszawskich ulic można przeczytać również TUTAJ. /jn/

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga-Północerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content