Kursy na sąsiada

Jak zorganizować sąsiedzki piknik? A może lepiej zrobić to razem z innymi osobami, które chciałyby ożywić swoją okolicę? Tego wszystkiego można się nauczyć w Akademii Sąsiedzkiej! Rejestracja na bezpłatne zajęcia trwa.

Akademia Sąsiedzka to kurs dla osób, które planują organizację działań sąsiedzkich w swojej okolicy, chcą aktywnie rozwijać swoją najbliższą okolicę, ale potrzebują poszerzyć swoje kompetencje społeczne oraz wiedzę w zakresie technik animacji społeczności lokalnych.

Podczas sześciu kilkugodzinnych spotkań uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się m.in.

  • jak diagnozować lokalne potrzeby oraz zasoby,
  • jakie są źródła finansowania działań lokalnych oraz
  • jak prowadzić komunikację i promocję działań w lokalnej społeczności.

Będą potrafili zorganizować np. sąsiedzkie pikniki, ogródki społecznościowe czy spotkania tematyczne prowadzone przez sąsiadów-pasjonatów.

Do Akademii Sąsiedzkiej zgłaszać się mogą mieszkanki i mieszkańcy wszystkich dzielnic Warszawy. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Organizatorem kursu jest Fundacja Idylla przy współfinansowaniu m.st. Warszawy.

Dlaczego warto wziąć udział w Akademii Sąsiedzkiej?

Uczestnicy i uczestniczki wiosennej edycji zachęcają:

– Bardzo przydatne szkolenie. Bardzo merytoryczna prowadząca, dysponująca ogromną wiedzą. Wszystkie tematy były przekazane w sposób ciekawy i przystępny.

– Bardzo podobała mi się forma prowadzenia szkoleń. Zwłaszcza podczas pierwszego dnia organizacja organizująca Akademię Sąsiedzką zadbała w fajny sposób, aby wszyscy członkowie szkolenia zintegrowali się i poznali, co pozwoliło do nawiązania ciekawych kontaktów nawet osobom bardziej nieśmiałym.

– Bardzo kreatywne zajęcia, dużo aktywizacji uczestników przez dyskusje i prace zespołowe.

Zajęcia w ramach jesiennej edycji odbywać będą się w dniach 19, 20, 26 października, 9 i 24 listopada, oraz 7 grudnia w godzinach: 9.00-16.00 w MAL-u Grójecka 109 (Ośrodek Kultury Ochoty). Spotkania, podobnie jak w edycji wiosennej, poprowadzi prof. dr hab. Magdalena Szafranek.

Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy. Można się zapisywać najpóźniej do 11 października lub do wyczerpania miejsc.

/um/ 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content