Kwietny piknik – finał konkursu Warszawa w kwiatach

Zbliża się wielki finał tegorocznej edycji konkursu Warszawa w kwiatach. Komisja konkursowa spośród kilkuset zgłoszeń wybrała najpiękniejsze stołeczne balkony, ogrody i skwery. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, podczas kwietnego pikniku.

39. edycja konkursu Warszawa w kwiatach dobiega końca. Od wiosny stołeczny Zarząd Zieleni zrealizował warsztaty i wykłady dla setek mieszkańców oraz wysiał kilka łąk kwietnych w różnych częściach miasta, a działające łąkomaty w Kamieniu i na Jazdowie wydały w sumie ponad 140 kg nasion dla mieszkańców. Przyszedł czas na finał wydarzenia.

Warszawa w kwiatach to konkurs obywatelski, który nie odbędzie się bez udziału mieszkańców. Co roku, w każdej edycji, odkrywamy coś nowego, ważnego. Między mieszkańcami tworzą się przyjaźnie, rodzą się więzi społeczne. To jego dodatkowy walor – mówiła Beata Michalec, członkini Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i przewodnicząca jury konkursowego, przypominając jednocześnie, że Warszawa jest jedyną europejską stolicą, która prowadzi taki konkurs.

W tegorocznej edycji konkursu spłynęło niemal 200 zgłoszeń, najwięcej z dzielnic Praga-Południe i Targówek. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, 28 sierpnia w otoczeniu Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Pradze Północ (Wybrzeże Puckie 1). Podczas wyjątkowego święta kwiatów zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców i gości przebywających w tym czasie w stolicy.

W planie m.in. koncert Sinfonii Varsovii, teatralny performance „Flower Power” Fundacji Sztuka Ciała, wspólne plecenie wianków, plener malarski, a także możliwość pobrania bezpłatnych sadzonek kwiatów. Kamień warto tego dnia odwiedzić z jeszcze jednego powodu – jego wyjątkowej kwietnej odsłony specjalnie na ten dzień.

Program wydarzenia:

14:00 – występ Sinfonii Varsovii

Piknik rozpocznie się występem muzyków Sinfonii Varsovii połączonym z performancem “Flower Power” Teatru Sztuki Ciała. W programie dwa z najbardziej popularnych dzieł muzyki klasycznej: „Karnawał zwierząt” Saint-Saensa oraz suita „Peer Gynt” Griega. Oba utwory są silnie związane ze zwierzętami i dziką roślinnością, przeplatane wątkami baśniowymi.

14:00-18:00 – roślinne animacje Ogrodu Botanicznego Powsin, plecenie wianków, tatuaże kwiatowe, plener malarski

15:00 – wykład o hodowli róż

Wykład Łukasza Rojewskiego, hodowcy nowych odmian róż, Członka Klubu Hodowców przy Światowej Federacji Towarzystw Różanych, założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Towarzystwa Różanego. Wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.

15:00, 16:00, 17:00 – przyrodnicza gra terenowa Fundacji Łąka

15:00-18:00 – poradnictwo ogrodnicze: porady ekspertów Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i bezpłatne sadzonki dla mieszkańców.

Między godz. 15:00 a 18:00 dostępny będzie również łąkomat z bezpłatnymi nasionami dla mieszkańców od Fundacji Łąka. To ostatnia szansa na skorzystanie z urządzenia.

Wyniki tegorocznego konkursu Warszawa w kwiatach zostaną także opublikowane na Facebooku Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz na profilu Warszawa w kwiatach.

/um/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content