Legiony u „Matysiaków”

Co od lat łączy Pragę-Południe ze Śródmieściem? Między innymi. przyjacielskie wizyty uczniów jednej z podstawówek z Centrum u pensjonariuszy sasko-kępskiego Domu Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”.

matysiaki_1

Cykliczne spotkania młodych warszawiaków u najstarszych mieszkańców stolicy stały się już tradycją. Najczęściej, uczniowie śródmiejskiej podstawówki im. Marii Konopnickiej odwiedzają pensjonariuszy „Matysiaków” z okolicznościowymi koncertami. A że listopad jest miesiącem obfitującym w rocznice ważnych wydarzeń historycznych, to tym razem motywem wiodącym spotkania były pieśni i piosenki legionowe.

matysiaki_2

Patriotyczne pieśni śpiewali wspólnie – uczniowie i pensjonariusze.

– Dzisiaj przyszliśmy z wolontariuszami ze szkolnego klubu „Nie jesteś sam” oraz zespołem gitarowym, którym kieruje Małgorzata Moniuk – mówią opiekujące się szkolnym wolontariatem nauczycielki Ewa Łopieńska i Aleksandra Rosińska.

matysiaki_3

Ważną rolę tych cyklicznych spotkań podkreślają dyrektor DPS im. Matysiaków Andrzej Wyrożemski i terapeuta zajęciowy Marcin Piętka:

– Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 75 już od kilkunastu lat wnoszą wiele radości do DPS im. Matysiaków przychodząc z koncertami dla mieszkańców Domu. Obcowanie z dziećmi to czas, gdy człowiek nie myśli o chorobach, to lek na samotność. Człowiek czuje się jeszcze potrzebny, otrzymuje zastrzyk energii i powraca do wspomnień lat dzieciństwa. Dla młodych artystów to nauka tolerancji, że gdzieś obok nas mieszkają ludzie, którzy potrzebują życzliwości zrozumienia i pomocy.

matysiaki_4

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content