Lego w Szembeka już w najbliższą sobotę!

Lego w Szembeka już w najbliższą sobotę!

Praskie Centrum Handlowe Szembeka zaprasza wszystkich wielbicieli – i tych młodszych, i tych starszych – do siebie na „Kreatywne budowanie z klocków Lego i klocków Duplo” (Duplo to wersja Lego dla najmłodszych dzieci).

Zabawa odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia 2022 roku, w godzinach 9.00-13.00. Wstęp wolny! Impreza przeznaczona jest dla całych rodzin.

Lego w Szembeka już w najbliższą sobotę!

Lego dla każdego!

Nie można zaprzeczyć, że klocki Lego należą do najbardziej ulubionych zabawek na Świecie. Bawią się nimi nie tylko dzieci. Zestawy Lego składają nawet dorośli! Szacuje się, że na świecie klockami Lego bawi się co roku około 400 mln ludzi!

Czy wiecie, że pierwszy zestaw klocków Lego wyprodukowany został w 1949 roku? Od tego czasu zabawka ta stawała się coraz bardziej popularna. Tym bardziej, że firma, która je wytwarza stale poszerzała i poszerza swoją ofertę.

W latach 60. pojawiły się pierwsze miasteczka Lego. W 1975 roku do zestawów zaczęto dołączać ludziki, którym obecną formę nadano w 1978 roku. Obecnie z klocków Lego można zbudować praktycznie wszystko – od całych miast i wsi, poprzez realistyczne podobizny ludzi, do zmechanizowanych, skomplikowanych urządzeń. Hitem są m.in. statki kosmiczne z kultowej serii „Gwiezdne Wojny”.

Jako ciekawostkę można podać to, że Lego znalazło się w Księdze Rekordów Guinessa za wyprodukowanie w 2012 roku 318 milionów klocków-opon, czyli więcej niż koncerny samochodowe! Inną ciekawostką jest to, że w 2015 roku wypuszczono na rynek limitowaną serię specjalnych kapci chroniących stopy przed skutkami nadepnięcia na klocki Lego. /jn/

 

Źródło: CH Szembeka, Wikipedia

Plakat: CH Szembeka

Zdjęcia: Pixabay.comerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content