Lekkoatletyczne święto na Pradze-Południe

W najbliższy poniedziałek i wtorek (19-20 września) na Stadionie „Podskarbińska” odbędą się „Zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych z Dzielnicy Praga-Południe” organizowane przez Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Podskarbińska”, Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz praski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych stanowiących kontynuację celów i zadań ogólnego wychowania fizycznego i zdrowotnego w szkołach ma ogromny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci i młodzieży, jak i na kontynuację ruchu później w wieku dorosłym. Z badań wynika, że kontynuacja ruchu znacznie maleje z wiekiem, więc wspieranie aktywności i utrwalanie jej jest niezwykle ważne. Ponadto rozwój lekkiej atletyki na poziomie dzielnicowym ma ogromny wpływ na wyniki Polaków w zawodach na poziomie zawodów w Polsce i za granicą, dlatego takie projekty są bardzo istotne i będą rozwijane w Dzielnicy Praga-Południe – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Pragi-Południe.

W zawodach będą brali udział uczniowie zarówno szkół publicznych, jak i niepublicznych. Dzieci będą startowały w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII.

Harmonogram zawodów:

  • poniedziałek, 19 września, godz. 10:00-15:00 – klasy IV-VI – czwórbój
  • dziewczynki: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal, rzut piłeczką palantową;
  • chłopcy: bieg na 100m, bieg na 1000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.
  • wtorek, 20 września, godz. 10:00-15:00 – klasy VII-VIII – pięciobój
  • dziewczynki: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą 3kg;
  • chłopcy: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą 5kg.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale, puchary natomiast dostaną uczniowie, którzy zajmą miejsca 1-3 oraz najlepsze szkoły w łącznej klasyfikacji obydwu kategorii.

/Marcin Kalicki/

Źródło: OSiR Praga-Południe, fot. pixabay.comBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content