Mała Pola potrzebuje pomocy

Drodzy Czytelnicy,
do redakcji “Mieszkańca” odezwała się nasza czytelniczka Pani Alicja Figurska, która jest mieszkanką Pragi Południe. Przez jakiś czas mieszkała na Bielanach, a jej sąsiadką była mała Pola, chorująca na mózgowe porażenie dziecięce. Pola potrzebuje naszej pomocy. Aktualnie zebrano ponad 50% niezbędnej kwoty. Dziecko ma wyznaczony termin operacji na dzień 12 lipca 2022 r., która odbędzie się  w St. Louis w Stanach Zjednoczonych, a więc czasu na zebranie całej kwoty zostało niewiele.

Bielany i Praga-Południe mogą szczycić się najlepszymi burmistrzami w Warszawie, którzy zostali laureatami plebiscytu „Wybieramy Superburmistrza”. Panowie Burmistrzowie, prosimy o pomoc dla naszej małej sąsiadki z Bielan. To wy dajecie przykład nam – mieszkańcom. A my mieszkańcy nigdy nie zostawiamy dziecka w potrzebie.

Poniżej znajduje się link do zbiórki, na stronie są również informacje dotyczące sytuacji zdrowotnej Poli.

https://www.siepomaga.pl/pola-borowy

Powstała także grupa na Facebooku, która powstała po to, by wesprzeć zbiórkę na operację.

https://www.facebook.com/groups/396919958908448

Poniżej znajduje się list od Pani Alicji, który publikujemy w całości.

„Kochani Mieszkańcy – otwórzmy serca! Nazywam się Alicja i od urodzenia mieszkam na Gocławiu na Pradze-Południe. Doskonale wiem jak dużo jest w nas mieszkańcach radości, ciepła i otwartości na drugiego człowieka. Właśnie dlatego nasza dzielnica tak pięknie się rozwija i poszerza o kolejnych mieszkańców, boiska, chodniki i miejsca do wspólnego relaksu. Dziś naszej pomocy i wrażliwości potrzebuje czteroletnia Pola chorująca na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Pola była moją sąsiadką przez kilka lat, kiedy za głosem serca poszłam za mężem i zamieszkałam na warszawskich Bielanach. Dziś wraz z mężem mieszkamy znów na mojej kochanej Pradze-Południe, ale Pola jest dla nas wciąż bardzo bliska i chcemy pomóc jej w realizacji marzenia o samodzielności. Pola od urodzenia jest rehabilitowana, jej rodzice codziennie spędzają z nią wiele godzin na ćwiczeniach nie tylko wśród fizjoterapeutów, ale przede wszystkim na samodzielnej, ciężkiej indywidualnej pracy w domu. Pola jak każde dziecko jest pełna radości, energii i chęci do zabawy, niestety choroba nie daje za wygraną. I właśnie kiedy inne dzieci biegają i spędzają czas na beztroskiej zabawie, Pola dzielnie ćwiczyć, aby móc kiedyś do nich dołączyć. Z każdym rokiem choroba Poli coraz mocniej ją blokuje, a przykurcze mięśni i bardzo duża spastyka uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Obecnie stan Poli jest bardzo poważny, ponieważ jej biodra są podwichnięte i istnieje poważne ryzyko ich całkowitego zwichnięcia. Jak sama Pola mówi „ jeszcze się nie nauczyłam, że moje nóżki nie działają”, a my nie chcemy żeby się tego uczyła, lecz pragniemy aby mogła być samodzielna i odkrywała nasz piękny świat jak każde dziecko. I właśnie to marzenie o samodzielności jest dziś na wyciągnięcie ręki jeśli tylko wszyscy otworzymy swoje serca i zechcemy Poli pomóc! Pola ma wyznaczoną datę operacji 12 lipca 2022 r. w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Operacja składa się z 2 zabiegów – selektywnej rizotomii grzbietowej oraz wydłużenia ścięgien Achillesa (Percs). Oczywiście po operacji Polę czeka dalej intensywna rehabilitacja mająca na celu utrwalenie sukcesu operacyjnego. Obecnie dzięki samodzielnym działaniom takim jak nagłaśnianie zbiorki czy aukcja licytacyjna dla Poli udało nam się zebrać 150 tysięcy. Ta ogromna kwota stanowi niestety jedynie połowię docelowych 300 tysięcy potrzebnych na operację. Proszę Was, jako Wasza sąsiadka o okazanie serca, dobroci i realnej pomocy dla Poli. Jest nas w naszej dzielnicy ponad 180 tysięcy, gdyby każdy dziś wpłaciłby choćby złotówkę, jutro Pola byłaby pewna, że jej marzenie o operacji się spełni. Każdy kolejny grosz pomoże rodzicom Poli na dalszą wyspecjalizowaną rehabilitację po operacji. Z góry dziękuję i pamiętajcie proszę, że dobro wraca. Alicja”.

Foto: www.siepomaga.pl, www.facebook.com/groups/396919958908448

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content