Na Targówku lód dla ludu

1 grudnia w Parku Bródnowskim ruszyło lodowisko „pod chmurką”. Na powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych może jednocześnie jeździć około 200 osób!

Nowo powstały obiekt, poza lodową taflą, otoczoną drewnianymi bandami, obejmuje również odpłatną wypożyczalnię łyżew i tzw. „pingwinów” oraz „fok”, czyli sprzętu do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych, recepcję, kasę oraz dwa domki dla obsługi technicznej. Całość oświetlona jest girlandami oraz elementami ozdobnymi.

Lodowisko w Parku Bródnowskim ma być czynne 7 dni w tygodniu, niezależnie do pogody. Dzięki specjalnym urządzeniom schładzającym lodową taflę, będzie można jeździć na łyżwach nawet podczas odwilży. Organizatorzy przewidują dodatkowe atrakcje, takie jak różnorodne pokazy, zabawę mikołajkową oraz dyskoteki na łyżwach. W planach są także lekcje jazdy na łyżwach.

Nowa atrakcja Targówka będzie dostępna do końca lutego przyszłego roku. Ostateczna data zamknięcia uzależniona jest od pogody. W grudniu tego roku oraz w okresie ferii zimowych w roku przyszłym wstęp jest darmowy. Przez resztę sezonu trzeba będzie zapłacić! /jn/


Na budowę i wyposażenie nowego lodowiska w Parku Bródnowskim przeznaczono 290 tys. zł. Planowane koszty utrzymania, łącznie z zatrudnieniem obsługi to 25 tys. zł. Refundacja bezpłatnych wejść wyniesie 60 tys. zł. Obiektem zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Targówek. Projekt zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

Źrodło i fot. OSiR Targówek 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content