Niebezpieczne chemikalia podrzucone na jedną z falenickich posesji

W sobotę, 13 listopada, na jednej z posesji przy ulicy Bystrzyckiej w Falenicy ktoś pozostawił kilkadziesiąt pojemników, zawierających groźne odczynniki chemiczne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O nietypowym znalezisku powiadomieni zostali stołeczni strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego. Po przyjechaniu pod wskazany adres okazało się, że na jednej z posesji znajduje się prawie trzydzieści szklanych pojemników zawierających substancje chemiczne. Co ciekawe większość z nich miała naklejone karteczki z opisem. Wyglądały, jakby pochodziły z laboratorium.

Wśród niebezpiecznego znaleziska były m.in.: pojemnik z kwasem azotowym, słój ze stężonym kwasem siarkowym, glikol etylowy i inne groźne odczynniki chemiczne. Jak zaznaczają funkcjonariusze Straży Miejskiej żaden z pojemników nie został uszkodzony, nie doszło również do skażenia środowiska.

Po ustaleniu właściciela i zarządcy posesji przy ulicy Bystrzyckiej wezwano ich do usunięcia chemikaliów. Jeszcze tego samego dnia pojemniki zostały bezpiecznie uprzątnięte. mk

Fot./Źródło: Straż Miejska Warszawa 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content