Niewybuchy na Białołęce!

Foto: Straż Miejska w Warszawie

Robotnicy znaleźli 10 zardzewiałych granatów moździerzowych z II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przez Straż Miejską, a niewybuchami zajęli się saperzy.

Granaty na budowie

Wojna zakończyła się kilkadziesiąt lat temu, ale jak się okazuje nadal znajdujemy po niej groźne pamiątki. Tak właśnie stało się rankiem we wtorek 16 listopada na Białołęce. Pracujący na budowie przy ulicy Płochocińskiej robotnicy odkopali 10 granatów moździerzowych. Na szczęście nie doszło do wybuchu, którego skutki byłyby zapewne tragiczne.

Zaalarmowani strażnicy miejscy natychmiast zabezpieczyli teren, uniemożliwiając dostęp osobom niepowołanym. Wezwano również saperów, którzy pojawili około 11.30. Wtedy też wstrzymano ruch na Płochocińskiej. Wojskowi wydobyli łącznie 10 niewybuchów. Niebezpieczne pamiątki z II wojny światowej zostały przewiezione na poligon i unieszkodliwione.

Granaty znalezione w wykopie pod fundamenty przeleżały w ziemi około 80 lat.

Źródło: Straż Miejska w Warszawie 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content