Noc Bibliotek – „Czytanie wzmacnia”

Od 2015 roku, w całej Polsce, realizowana jest Noc Bibliotek. W tym roku, 9 października, odbędzie się VII wydanie tego ogólnopolskiego wydarzenia pod hasłem „Czytanie wzmacnia”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego , a także licznych partnerów i patronów. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Podziel się książkami”, która ma zachęcić czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur, a także innych poszukiwanych książek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji – czytamy na stronie organizatora.

Na stronie internetowej Nocy Bibliotek znajdziemy materiały inspirujące do różnych działań, m.in. wspólne śpiewanie, oglądanie filmu, ćwiczenia gimnastyczne oraz nocne granie. Gra biblioteczna online „Czytanie wzmacnia” obejmuje 24 zadania w czterech ścieżkach: wiedza, relacje, zdrowie i wyobraźnia. Będzie trwać około 2 godzin. W trakcie gry uczestnicy spędzą czas nie tylko przy komputerze, będą także musieli zajrzeć do książek.

Biblioteki, które zarejestrowały się na stronie www akcji, otrzymają dostęp do filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – „Operacja Człowiek w czerni” (kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”). W ramach udziału w akcji, biblioteki mogą zorganizować publiczną projekcję tego filmu w dniach 8-12 października 2021.

Aktualna lista bibliotek i czytelni, które zgłosiły swój udział w wydarzeniu dostępna jest https://nocbibliotek.ceo.org.pl/mapa-zaawansowana/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content