Nowa szkoła na Targówku już w przyszłym roku

Przy ulicy Rembrandta powstaje nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. 30 sierpnia uroczyście wmurowano kamień węgielny. Pierwszy dzwonek zabrzmi już we wrześniu 2020 r.

Pomiędzy ulicami św. Wincentego i Gilarską, powstaje jedna z największych placówek oświatowych w Warszawie. Trwają intensywne prace przy budowie pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego.

W dwukondygnacyjnym budynku pojawią się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, świetlica, sala do ćwiczeń, stołówka oraz szatnie. W obiekcie znajdą się również trzy wewnętrzne dziedzińce zagospodarowane w elementy małej architektury i nasadzenie zieleni. Umożliwi to prowadzenie zajęć edukacyjnych i świetlicowych na wolnym powietrzu.

Budynek będzie wyposażony w podziemny zbiornik na wodę deszczową, wykorzystywaną do podlewania terenów zielonych, a na dachu zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej służącej zasilaniu w energię systemu wentylacji i klimatyzacji.

Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Równocześnie trwają procedury związane z rozbudową drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, co pozwoli ja oddać do użytku w tym samym czasie co szkołę.

Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna.

 

Źródło: UM

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content