Nowy basen ma mapie atrakcji wodnych w Warszawie

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19, miłośnicy sportowych rekreacji wodnych ponownie mogą korzystać z pływalni krytych i odkrytych. A na basenowej mapie Warszawy pojawił się nowy obiekt! Od 3 lipca wszyscy spragnieni wodnych kąpieli, orzeźwienia i wypoczynku na świeżym powietrzu mogą korzystać z basenu „Błękit”.

Basen „Błękit” znajduje się przy ul. Wał Miedzeszyński 407 i położony jest tuż obok popularnego kompleksu kulturalno-gastronomicznego „Lunapark”. „Błękit” chce być kojarzony z wakacyjną beztroską i orzeźwiającym chłodem wody, a w planach są weekendowe imprezy. Baseny zapraszają wszystkich spragnionych wodnych przygód, a dzień 11 lipca ogłaszają „Błękitną Inauguracją”.

Publiczny basen pływacki jest przestrzenią przeznaczoną dla dzieci i dorosłych, czynny codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:30. Ceny biletów to 30 zł (normalny) i 18 zł (ulgowy), możliwe jest także skorzystanie z biletów rodzinnych, których ceny plasują się pomiędzy 40 zł, a 60 zł. Dzieci do lat czterech wstęp na teren pływalni mają bezpłatny. Sporym udogodnieniem jest możliwość zakupienia biletów wstępu poprzez aplikację Going.

Basen „Błękit” nie jest jedynym kąpieliskiem, w którym można spędzić aktywnie i rodzinnie czas. Wśród stołecznych pływalni, czynnych w każdy dzień tygodnia, dostępne są także kryte, m.in.:

  • pływalnia kryta – Białołęka przy ul. Światowida 56
  • pływalnia kryta Praga Północ przy ul. Namysłowskiej 8
  • ­ pływalnia kryta „Polonez” przy ul. Łabiszyńskiej 20

oraz

  • pływalnia kryta „Anin”, przy ul. V Poprzecznej 22.

Wszystkie pływalnie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W niektórych obiektach prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w mieście”, a pozostałe oferują akcje zachęcające do ruchu i spędzania aktywnie czasu proponując, np. weekendowe pływanie za 5 zł pt. „Rodzinne pływanie”.

Wszelkie potrzebne informacje dla zainteresowanych dostępne są na stronach Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Jeśli już zdecydujemy się odwiedzić basen, warto najpierw wejść na stronę WWW i przeczytać komunikaty w zakładce „Aktualności”. A dla pewności po prostu sprawdzić, czy obiekt, na który planujemy się wybrać, nie jest zamknięty z powodu przerwy technologicznej. Dzięki temu nie odbijemy się od drzwi, a będziemy mogli skorzystać z otwartych pływalni.

Podczas przerw technologicznych na pływalniach trwają prace porządkowe oraz naprawcze, a także dezynfekowany jest cały obiekt basenowy. W czasie trwania konserwacji wykonuje się wszystkie te czynności, których zarządca obiektu nie jest w stanie przeprowadzić podczas normalnego funkcjonowania pływalni.

Obiektami, na których obecnie prowadzone są prace konserwacyjne i tym samym wyłączone są z użytku do dnia 18.07.2021 r. jest pływalnia kryta na Pradze Północ przy ul. Jagiellońskiej 7 oraz basen „Wodnik” na Pradze Południe przy ul. Gen. Romana Abrahama 10.

Według informacji na stronie OSiR Praga Południe kolejnym basenem, który zostanie zamknięty w dniach 26.07-15.08.21 r. będzie pływalnia „Szuwarek” przy ul. Kwatery Głównej 13.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content