Ośrodki Kultury w Dzielnicy Wesoła zapraszają

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa

23 kwietnia (sobota) godz. 18:00 – Koncert „Still got the blues”. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 773 55 99.
Isobelle Bundy to Angielka mieszkająca w Józefowie, od najmłodszych lat jest związaną z muzyką. Tworzy własne utwory, pisze teksty i muzykę. Często śpiewa, akompaniując sobie na fortepianie. Ma dość eklektyczny gust muzyczny, jednak najlepiej czuje się w bluesie i balladzie. Inspiracji do tworzenia poszukuje w obszarach rocka, jazzu i popu. Wokalistce i pianistce towarzyszą uznani lokalni artyści: Andrzej Sajdak i Roman Sadowski. Muzycy spotkali się jesienią 2020 roku w Józefowie na koncercie Natalii Sikory. Wtedy zrodził się pomysł na wspólne muzykowanie.

Tytuł koncertu ”Still got the Blues” nawiązuje do repertuaru zagranego na koncercie, czyli z gatunku bluesa. Chcemy pokazać, że blues żyje, ma się dobrze i warto go kultywować. Natomiast, nie zamykamy się tylko na jeden gatunek muzyczny dlatego też chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na inne gatunki. Zespół w swoim repertuarze zaprezentuje znane utwory z gatunku jazzu, soul, funk, latin-pop, ballad oraz dodatkowo swój autorski materiał. Artyści na których się wzorujemy to m.in, Michael Buble, Beth Hart, B.B King, Dusty Springfield, Amy Winehouse, Stevie Wonder czy Diana Krall.


Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”
Jana Pawła II 25, 05-077 Warszawa

2 kwietnia (sobota) godz. 15:00 – Sąsiedzkie planszówki. Wydarzenie bezpłatne.
Miejsce Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Kultury zaprasza na dzień z grami planszowymi!
Równoległe spotkania przeznaczone dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 7 lat. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno zaawansowany gracz, jak i ten początkujący. Planszówki to dobra okazja do poznania sąsiadów, którzy podzielają ten sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli masz swoje ulubione gry – przynieś je, a na pewno w nie zagramy!
W godzinach 15:00-17:00 na najmłodszych graczy będzie czekał nasz wolontariusz – Mateusz. Tym samym rodzice zyskają dwie godziny spokoju na trudniejsze tytuły w gronie dorosłych. Młodzież zapraszamy do sali obok na równoległe spotkanie z grami planszowymi naszego młodzieżowego zespołu wolontariuszy “Kulturka”. Będzie okazja do integracji.

4 – 30 kwietnia – „Pejzaż polski” – wystawa Jarosława Filipka. Wydarzenie bezpłatne.
Cykl ‘Pejzaż polski’ to notatnik z wypraw po kraju, malarskie wspomnienia z miejsc fascynujących swoją naturalną urodą.
Akwarele pełne światła i nastroju. Wnikliwa obserwacja przyrody w różnych porach roku. Obrazy cechuje refleksyjny, nostalgiczny nastrój, wyrażający szacunek artysty dla dziewiczej natury. Pejzaż jest dla Jarosława Filipka nieustanną fascynacją. Na cykl składają się malarskie opowieści z różnych zakątków Polski. Artysta maluje zarówno rozległe, panoramiczne widoki, jak i z wyczuciem wykadrowane fragmenty, ukazujące pojedyncze motywy pejzażowe. Wraca do dzieciństwa spędzonego na wsi łowickiej. Możemy bliżej poznać Kampinoski Park Narodowy z różnorodnymi krajobrazami: wydmami, mokradłami, łąkami, rozlewiskami i strumieniami. Polskie góry zimą jak i w letnim słońcu. Artysta w naturalnej przyrodzie widzi najdoskonalszy stan pierwotny. Namawia nas do zatrzymania się i kontemplacji piękna, które nas otacza.

5, 12, 19, 26 kwietnia (wtorki) godz.19:15 – „Sama dla siebie” warsztaty osobistego doświadczania. Wydarzenie bezpłatne. Zapisy: ogrodymedytacji@gmail.com
Miejsce Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Kultury zaprasza na cykliczne warsztaty w duchu kobiecego kręgu z elementami medytacji prowadzonej.

Przestrzeń kręgu to miejsce symboliczne, miejsce przemiany i ewolucji, przestrzeń wzajemnej równości. Dla nas będzie to czasoprzestrzeń dzielenia się sobą, odkrywania i otwierania się na siebie. Specyfika spotkań w kręgu kobiet i wzajemnej wymiany mocy połączona będzie z medytacją prowadzoną i pracą nad osobistym doświadczeniem. Spotkania te nie są terapią, wszystkie uczestniczki występują w równej pozycji. Z uwagi na osobisty charakter, wysoki poziom intymności oraz wzajemne wsparcie uczestniczek, niejednokrotnie odgrywają jednak rolę autoterapeutyczną.
Prowadzenie – Matylda Jagłowska z
Ogrody Medytacji

7 kwietnia (czwartek) godz. 19:00 – Kino Pogodna Dorośli – Amy.
Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 100 58 59.
Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015, 127′, Gatunek: biograficzny/dokumentalny/muzyczny

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?
„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

8, 15, 22, 29 kwietnia (piątki) godz. 10:00 – Bliżej mam – spotkania dla mam z niemowlętami do 10 miesiąca życia. Wydarzenie bezpłatne. Zapisy przez e-mail: fundacjablizej@gmail.com (w tytule wiadomości proszę podać nazwę „Bliżej Mam w Wesołej”)
Droga Mamo! Niedawno urodziłaś dziecko? Pierwsze albo kolejne? Czujesz się przytłoczona, podekscytowana, szczęśliwa, zakochana, samotna, zaskoczona…

Masz mętlik myśli i zastanawiasz się, czy coś z Tobą nie tak? Chciałabyś spotkać się z innymi mamami i w życzliwym gronie podzielić doświadczeniami, uczuciami, jakie Ci towarzyszą? Chciałabyś odnaleźć siebie i zaakceptować nową rzeczywistość?
Zapraszamy Cię do udziału w naszej grupie rozwojowo-warsztatowej. Będziemy rozmawiać o tym, co dla Ciebie aktualnie ważne, słuchać wzajemnie i odkrywać bogactwo macierzyństwa. Udział w grupie pozwala mamom odnaleźć się w trudnej współcześnie roli matki. W zajęciach mamy uczestniczą razem z dziećmi.
Prowadzenie: Agnieszka Janowska i Marta Stasiełowicz.

9 kwietnia (sobota) godz. 10:00 – Wielkanocne koszyczki. Warsztaty plastyczne z cyklu Pogodne Rysowanki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 100 58 59.
Co znajduje się w wielkanocnym koszyczku? Na zajęciach stworzymy wielkanocne dekoracje, które zawisną w naszych domach. Będziemy wycinać, malować akwarelkami i wiązać kolorowe wstążki.

24 kwietnia (niedziela) godz. 11:00 – Kino Pogodna Dzieci – Fritzi: Przyjaźń bez granic. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 100 58 59.
Matthias Bruhn, Ralf Kukula, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Czechy 2019, 86 min, Wiek: 9+

Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji.
Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w szkole tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania.
12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Ona sama chce znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego odważnie zmierza pod granicę podzielonego kraju. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny. Film zdobył wiele nagród w Niemczech oraz nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Filem’On w Brukseli.


Ośrodek Działań Twórczych „Zielona”
Wilanowska 3, 05-075 Warszawa
5, 12, 19, 26 kwietnia (wtorki) godz. 18:00 – Pracownia Portretu – sąsiedzkie spotkania pasjonatów rysunku. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 506 51 59 lub na stronie internetowej www.strefazajec.pl.
Miejsce Aktywności Lokalnej przy Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza wszystkich pasjonatów rysunku (młodzież 16+, dorośli) na spotkania przy sztaludze. Podczas spotkań uczestnicy tworzą portrety w różnych technikach analogowych, typu węgiel, ołówek, akwarela itp. Uczestnicy mają wpływ na tematykę i przebieg spotkań. To okazja do sąsiedzkiej integracji, rozwoju własnych umiejętności i twórczej ekspresji.

Spotkania prowadzi lokalny wolontariusz, artysta – Maciej „Maca” Mackiewicz.

9,23 kwietnia (sobota) godz. 10:00 – Bezpłatne warsztaty z internetowego narzędzia Canva. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 506 51 59.
Zapraszamy chętne osoby w wieku 16+ na bezpłatne warsztaty z CANVY.
Jeśli chcecie tworzyć atrakcyjne i spójne grafiki bez znajomości skomplikowanych programów lub chcecie poznać prosty, bezpłatny program do ich wykonania a może znacie już Canvę, ale wciąż brakuje Wam spójności i porządku w tworzonych grafikach to te warsztaty są właśnie dla Was.

22 kwietnia (piątek) godz. 19:00 – Zatańczmy się! – warsztaty choreoterapeutyczne dla kobiet. Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 22 506 51 59.
Wszystkie kobiety, które lubią taniec, albo nigdy nie tańczyły a chciałyby spróbować, poświęcić sobie chwilę czasu, pobyć z innymi kobietami, zrelaksować się czy doświadczyć czego nowego zapraszamy na warsztaty choreoterapeutyczne. Razem spróbujemy zatańczyć kilka prostych układów, dowiedzieć się czegoś o sobie, o innych i oderwać na moment od szarej codzienności. Znajdziemy też chwilę na rozmowę i relaks. Czego potrzebujesz? Otwartości na siebie i innych, wygodnego stroju i uśmiechu.

Warsztaty poprowadzi Justyna Szymczyk.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content