Pielgrzymka Kibiców w czasie epidemii – jutro msze św. w całej Polsce. Gdzie w Warszawie?

Od lat, tradycyjnie na początku stycznia kibice z wielu klubów spotykali się na Jasnej Górze i wspólnie uczestniczyli we mszy św. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców stała się wydarzeniem obowiązkowym dla wielu fanów piłki nożnej. W tym roku z powodu epidemii formuła spotkania została zmieniona.
 
Jutro, 9 stycznia w ramach XIII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców zostanie odprawionych w łączności z Mszą św. na Jasnej Górze ponad 30 mszy w kościołach w całym kraju.
 
-Na Jasnej Górze będę przewodniczył Mszy św. o godz. 12. 30, którą odprawimy z księżmi uczestniczącymi w naszym pielgrzymowaniu co roku: ks. Tadeuszem Isakowiczem Zaleskim, ks. Leszkiem Ziołą SDB i ks. Tomaszem Pełszykiem SDB. Naszymi specjalnymi gośćmi będzie nasza mistrzyni Zofia Klepacka oraz znany nam wszystkim bard Paweł Piekarczyk. We Mszy św. weźmie udział 27 przedstawicieli środowisk kibicowskich z całej Polski – zapowiada na fb ksiądz Jarek Wąsowicz koordynujący całą akcję.
Msza z Częstochowy będzie transmitowana na żywo przez TV Republika.
 
W Warszawie nabożeństwo dla kibiców odbędzie się  o godzinie 13 w Kościele przy ul. Kobielskiej 10 (parafia Pw. Nawrócenia Św. Pawła)
Barwy klubowe kibice poświęcą też w Łomiankach. Tutaj msza będzie o godz. 12.30 w Kościele przy ul. Warszawskiej 121 (parafia pw. św. Małgorzaty).
  
Plakat: fb


 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content