Południowo-Praskie Senioralia za nami!

W sobotę, 16 września 2023 roku w Parku im. Józefa Polińskiego odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wielki piknik Południowo-Praskie Senioralia. Było kolorowo, wesoło oraz… smacznie. Na wydarzeniu pojawił się również Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć także naszej Redakcji.

Zabawa nie tylko dla seniorów

W sobotnie popołudnie po godzinie 14 Park Polińskiego wręcz pękał w szwach od warszawiaków, którzy pojawili się na Senioraliach. Z pewnością przyczyniła się do tego idealna pogoda – bezchmurne niebo, ciepło, ale nie upalnie. Ale oczywiście nie tylko dlatego. Po prostu sobotni piknik był naprawdę udany pod wieloma względami.

A wracając do uczestników, to – wbrew nazwie – na wydarzeniu pojawili się warszawiacy w każdym wieku – od najmłodszych do najstarszych. I z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak zwykle wśród dzieci największą popularnością cieszyły się dmuchańce, czyli wielkie dmuchane zjeżdżalnie stylizowane na zamki. Chętni do zabawy na nich musieli czekać w długich kolejkach.

Oczywiście dmuchańce nie były jedynymi atrakcjami dla najmłodszych. Mogli oni uczestniczyć w wielu innych zabawach i grach, przygotowanych specjalnie dla nich. Na przykład bawić się na skakalni czy wziąć udział w dziecięcym karaoke (trzeba przyznać, że wielu małych uczestników karaoke wykazało się naprawdę dużym talentem wokalnym!).

Dużych i małych przyciągały również różnorodne występy. Na scenie pojawił się zespół Loschauturos i inni artyści. Dużą widownię zgromadziły również pokazy cyrkowo-akrobatyczne. Na tym jednak nie koniec! Można było zobaczyć, a nawet wziąć do ręki, historyczną broń wojskową i zajrzeć do wnętrza starego wojskowego auta – atrakcje te przygotowała Grupa Historyczno-Edukacyjna Szare Szeregi.

Na sobotniej imprezie starsi i młodsi mogli również bezpłatnie zbadać sobie słuch, wykonać badania w kierunku osteoporozy, sprawdzić ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz uzyskać poradę od dietetyka. Można było także nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, profilaktyki raka piersi czy zdobyć cenne informacje o chorobie Alzheimera.

Oczywiście nie zabrakło także strefy gastronomicznej! Na uczestników imprezy czekały pyszne hot dogi, kiełbaski z grilla, pop corn, wata cukrowa, ciasteczka i napoje. Wszystkie te przysmaki były serwowane bezpłatnie!

/JPN/

Lokalny Portal Informacyjny w Warszawieerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content