“Porozmawiaj z burmistrzem”

W czwartek, 26 stycznia w Szkole Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego przy ul. Kwatery Głównej 13 odbędzie się otwarte spotkanie włodarza Pragi Południe – Tomasza Kucharskiego z mieszkańcami z cyklu „Porozmawiaj z burmistrzem”.

– Przypomnijmy, że jako pierwsi w Warszawie podjęliśmy się organizowania takich bezpośrednich spotkań burmistrza z mieszkańcami. Głównie w ramach cyklu „Porozmawiaj z burmistrzem”, ale także podczas innych lokalnych wydarzeń, np. podczas majowego Święta Saskiej Kępy. Przerwała to pandemia. Teraz wracamy do sprawdzonej formuły – mówi Andrzej Opala, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Kto może wziąć udział w takim spotkaniu organizowanym na terenie Grochowa Północnego?

– Każdy mieszkaniec. Przede wszystkim liczymy na obecność mieszkańców danego osiedla, na którym odbywa się spotkanie, ale nie są to wydarzenia w żaden sposób zamknięte i rozmawiamy o problemach całej dzielnicy, a czasami nawet Warszawy i kraju – mówi Andrzej Opala. – Zdarza się, iż na spotkanie przychodzą osoby z jakimś konkretnym problemem, ale – bądź z powodu tremy, bądź braku czasu – nie zdążą zabrać głosu. Wtedy są do ich dyspozycji obecni na spotkaniach urzędnicy, którzy skrupulatnie zapisują zgłoszenia. Rejestrujemy je normalnie w Urzędzie, jak każde zgłoszenie i w ciągu 7-10 dni reagujemy – umawiamy spotkanie z burmistrzem bądź od razu załatwiamy sprawę mieszkańca – dodaje rzecznik prasowy Pragi Południe.

Spotkanie z cyklu „Porozmawiaj z burmistrzem” rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 17:00.

/MK/

Fot. UD Praga-Południeerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content